Dar vienoje Panevėžio kavinėje įtariama infekcija

Dar vienoje Panevėžio kavinėje įtariama infekcija

 

Maisto inspektorius ir higienistus vėl ant kojų sukėlė įtariamas apsinuodijimas pietavusiųjų vienoje iš Panevėžio kavinių. Tai jau antras toks atvejis Aukštaitijos sostinėje per pastarąją savaitę.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomi du asmenys, sunegalavę po vaišių Dembavoje veikiančioje kavinėje „Gandralizdis“. Kavinę šiandieną tikrina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamentas trečiadienį ryte sulaukė pranešimo iš ligoninės apie du galimai salmonelioze užsikrėtusius panevėžiečius.

Departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Aušros Lileikytės teigimu, abu susirgusieji teigė blogai pasijutę po pietų „Gandralizdyje“. Žmonės valgė tą patį maistą – Kijevo kotletą, tik skirtingu laiku – vienas rugpjūčio 19-osios vakare, kitas rugpjūčio 20-ąją.

Pasak A. Lileikytės, vienas „Gandralizdžio“ klientas į medikus kreipėsi tą pačią dieną, kitas dar bandė gydytis namuose, sveikatai negerėjant kitą dieną irgi atvyko į ligoninės priimamąjį.

Vedėjos teigimu, abu ligoniai vemia, viduriuoja, jiems pakilusi aukšta, net per 39 laipsnius temperatūra.

„Ligos simptomai labai panašūs į salmoneliozės, tačiau kol nebaigti tyrimai, negalime to tvirtinti“, – kalbėjo A. Lileikytė.

Apklausę pacientus ir įtarę, kad jie susirgti galėjo dėl kavinėje valgyto maisto, higienistai kreipėsi į Panevėžio valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Tikrintojai „Gandralizdyje“ planuoja dirbti šiandieną iki pat vakaro.

Šiandieną duris atvėrė dėl salmoneliozės protrūkio savaitę nedirbusi kavinė „Forto dvaras“, veikianti Savitiškio gatvėje. Dėl jo kaltės buvo susirgę devyni asmenys – darbuotojai ir klientai.

Komentarai

  • Skaitau ir juokiuos 😀 kodėl,kai MIX kavinė buvo uždaryta ir Valstybinės maisto ir veterinarijos inspektorės tikrino gavusios skunda iš klientu apsinuodijimo,tai nebuvo paviešinta??? Mano žiniomis nerado nieko ten blogo,bet itarimas buvo..buvo tikrinama viskas..nuo patalpu iki darbuotoju.
    Mintis kyla viena..pažintis ir pinigai gerai viska užglaisto 🙂 ir tai yra faktas ir žinoma.

    • Buvo paraśyta ir apie MIX kavinę.O is kur jūs žinot?Babutės papasakojo?

  • Gal MIX apsinuodiję tylėjo, o čia visas fb ūžia. Kita vertus, juokinga dairytis į kitus – verčiau kiekviena kavinė savo virtuvę žiūri.

  • Sia vasara buvau tris kartus ir visa laika aptarnaujamciam personalui skundemes del negero maizto kvapo ir skonio , bet likom nesuprasti ….

    • TAI EIKIT IR KETVIRTĄ, NES TIK JIS GARANTUOJA…

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų