Asociatyvi „Sekundės“ nuotr.

Dar pasimėgaukime vasara – oras keisis tik po savaitgalio

Dar pasimėgaukime vasara – oras keisis tik po savaitgalio

Orų sąlygos šiandien skirtingose šalies dalyse bus nevienodos.

Rytinės Lietuvos pusės orus dar lems aukštesnio slėgio laukas, o vakariniai rajonai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos įspėjimu, jau pateks į ciklono veiklos sritį. Taigi besiilsintieji pajūryje, Žemaitijoje gali patekti į trumpą lietų – kartais net ir su perkūnija.

Rytinėje šalies dalyje, po vėsios ir beveik giedros nakties, stojo saulėta dienos pradžia. Įdienojus

debesų rinksis vis daugiau, tačiau jokio lietaus čia nenumatoma.

Pūs nestiprus pietų, pietryčių vėjas. Saulei pakaitinus, temperatūra visur pakils iki 23–25 laipsnių. Panevėžyje, ypač vėliau – apniukus, termometrų stulpeliai laikysis ties 24 laipsniais.

Vakarinėje šalies pusėje debesų susirinks gausiau, ypač popietinėmis valandomis, ir tikėtinas lietus su perkūnija, tačiau šilumos ten irgi bus daugiau, nes šį regioną jau pasieks iš centrinės Europos plūstantis tropinis oras.

Tiesa, Vakarų Lietuva jis užgriebs tik pačiu pakraščiu, tad teks tenkintis 24–27, geriausiu atveju – 28 laipsnių karščiu. Prie jūros bus 22–24 laipsniai.

Sekmadienį šilumos atplūs dar daugiau. Ji pasijus jau naktį: Panevėžyje ji svyruos nuo 20 laipsnių iš vakaro iki 16 laipsnių paryčiais.

Dieną lepins maloni 23–28 laipsnių temperatūra, pietvakariniuose rajonuose gali būti ir dar šilčiau. Panevėžyje sekmadienis numatomas debesuotas su pragiedruliais ir iki 26 laipsnių šiluma.

Vasaros idilę tik vietomis sudrums trumpas lietus. Vėjas vyraus pietryčių, pietų, bus nestiprus.

Pirmadienį jau bus didesnė lietaus tikimybė, taip pat ir Panevėžyje, tačiau šiluma dar išliks tokia pati – iki 26 laipsnių.

Nuo antradienio oras jau pradės vėsti. 22–23 laipsniai bus maksimumas, dažniau termometrų stulpeliai sustos ties 17 laipsnių padala. Pranašaujami ir lietūs – trečiadienį kiek stipresni.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų