P. Židonio nuotr.

Dar daugiau senelių gautų išmokas už anūkų priežiūrą

Dar daugiau senelių gautų išmokas už anūkų priežiūrą

Seimui svarstant, ar leisti dirbantiems seneliams per karantiną prižiūrėti anūkus ir gauti nedarbingumo išmoką, tokia galimybe galėtų pasinaudoti dar apie 200 žmonių, sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė.

Eglės Radišauskienės teigimu, pataisos dėl ligos išmokų seneliams galiotų atgaline data – nuo kovo 16-osios, kai buvo paskelbtas karantinas.

„Situacija yra tokia, kad kai kurie tėvai, kurie kartu negyvena, bet kurie nėra išsiskyrę, arba yra, bet vienas iš tėvų neprižiūri vaiko, jiems buvo reikalinga pasinaudoti senelių pagalba. Jiems buvo išduoti nedarbingumo pažymėjimai, bet neapmokėti. Tokių žmonių nėra daug – apie 200“, – teigė ji praėjusią savaitę Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Komitetas svarstė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, leidžiančias per karantiną vaikus prižiūrėti seneliams ir gauti ligos išmoką. Dėl šios išimties Seimas apsispręs kitą savaitę.

Viceministrės teigimu, šia galimybe nepasinaudotų daug naujų žmonių: „Karantino laikotarpis eina į pabaigą, nematom galimybių dabar jau atsirasti naujiems seneliams, kurie eitų prižiūrėti anūkų.“

E. Radišauskienės teigimu, vidutinė išmoka seneliams siektų apie 600 eurų.

Dabar anūkus prižiūrintys seneliai gali gauti ligos išmoką tik tada, kai bent vienas iš tėvų negali dirbti nuotoliniu būdu arba jiems nepaskelbta prastova. Skaičiuojama, kad tokių senelių yra apie 1,3 tūkst.

Kitais atvejais šie žmonės gali gauti nedarbingumą, kuris pagrįstų nebuvimą darbe, tačiau negauna išmokos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų