Cottonbro studio iliustracija iš pexels.com

Dantų akmenys – rimtų ligų požymis

Dantų akmenys – rimtų ligų požymis

Turėti gražius ir sveikus dantis nori daugelis, tačiau retas imasi užtektinai priemonių, kad galėtų tokiais džiaugtis. O jų tikrai nereikia daug. Svarbiausia – tinkami burnos priežiūros įrankiai ir reguliarus, taisyklingas jų naudojimas. Visa tai leis išvengti dantų akmenų, kurie atsiranda dėl prastos higienos ir gali sukelti labai rimtas sveikatos problemas.

Kodėl atsiranda dantų akmenys?

Nors sveikiems dantims įtaką daro labai daug veiksnių, tačiau burnos akmenys atsiranda tik dėl prastos higienos. Galime kaltinti ką tik norime, tačiau netinkamai prižiūrimi dantys ir visa burnos ertmė – galiausiai nuliūdina įvairiomis sveikatos problemomis, kurias sukelia dantų akmenys.

Tinkama higiena padės užkirsti kelią bakterijų atsiradimui. Pastarosios ir daro didžiausią įtaką įvairių ligų plitimui. Tokių, kurios kenkia ne tik dantims, tačiau ir visam organizmui. Juk uždegimas prisideda prie širdies ligų, diabeto.

Kova su dantų akmenimis

Geriausia kova su dantų akmenimis yra kruopšti burnos ertmės priežiūra. Būtent – visos burnos, o ne tik dantų. Akmenys neatsiranda per vieną dieną, tai yra ilgalaikės nepriežiūros rezultatas. Higieną palaikyti siūlome į savo kasdienybę įtraukus rutinines priežiūras, kurias geriausia yra atlikti su Waterpik sistema. Patogu, paprasta ir greita. Taip, kaip nori šiuolaikinis žmogus.

Profesionali burnos higiena

Jeigu namuose naudosite geros kokybės įrankius burnos ertmės priežiūrai, tokiu atveju profesionali burnos higiena klinikoje neturės būti atliekama taip dažnai. Įprastai ją siūloma atlikti bent jau tris kartus per metus arba dažniau, jeigu taip nurodė specialistas. Tokiu atveju, kai namuose yra naudojamas irigatorius, dažniausiai užtenka klinikoje apsilankyti kartą per metus. Tiesiog irigatoriai labai puikiai pašalina nešvarumus, kurie kaupiasi tarpdančiuose, o būtent labai panašią funkciją atlieka ir specialistai klinikoje. Jie taip pat pašalina ir dantų akmenis, tačiau jų nebus, jeigu tinkamai rūpinsitės savo dantimis namuose.

Tinkama mityba ir daugiau vandens

Tarpdančių apnašų šalinimui taip pat svarbu gerti užtektinai vandens. Ypač – po valgio, kadangi labai dažnai lieka maisto likučiai, o toli gražu ne kiekvienas turi galimybę išsivalyti dantis po pavalgymo. Tinka vanduo arba obuolys, morka, kurie puikiai pašalina nešvarumus nuo dantų ir bent jau kažkiek – iš tarpdančių.

Taip pat stenkitės vartoti kuo mažiau tokio maisto, kuriame yra daug cukraus arba rūgščių medžiagų, kadangi jis kenkia emaliui. O tai galiausiai ne susilpnina dantis, tačiau ir vizualiai jie atrodo nebe taip gražiai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų