Dalis pradinukų grįš į miesto mokyklas

Dalis pradinukų grįš į miesto mokyklas

Pasibaigus mokinių pavasario atostogoms, nuo balandžio 12 d. į klases grįš kai kurių miesto ugdymo įstaigų pradinukai. Prie mišraus ugdymo, kada mokiniai mokosi ir mokykloje, ir namie, grįš „Vyturio“, Žemynos progimnazijų, Pradinės mokyklos ir Kazimiero Paltaroko gimnazijos pradinukai.

„Dėl epidemiologinės situacijos Panevėžys papuola į tų savivaldybių sąrašus, kur pradinis ugdymas šią savaitę nebuvo atnaujintas. Mokyklos, kurios nori pradinukams atnaujinti mišrų ugdymą, tačiau jų savivaldybėje per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų naujų koronaviruso susirgimų rodiklis yra didesnis nei 200 atvejų, galės tai įgyvendinti tik reguliariai atliekant COVID-19 tyrimus mokiniams bei jų šeimų nariams. Džiaugiuosi, kad miesto mokyklų administracijos efektyviai apklausė savo bendruomenių narius dėl grįžimo į kontaktinį ugdymą, atliekant kaupinių metodo testavimus, ir dabar darbus organizuoti galima remiantis šios apklausos rezultatais“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Lauras Jagminas.

Norą grįžti į kontaktinį ugdymą pareiškė 13 pradines klases turinčių miesto ugdymo įstaigų. Remiantis LR sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo įsakymu nurodoma, kad pradinį ugdymą vykdyti mišriuoju būdu kartu dalyvaujant profilaktiniame kaupinių tyrime galima kai yra užtikrinama, kad tiriasi ne mažiau kaip 70 proc. atitinkamos klasės mokinių.

Pasak L. Jagmino, atsižvelgiant į Panevėžio mobiliojo punkto pajėgumus, kontaktinį ugdymą atnaujins tos pradinio švietimo įstaigos, kurios atitiko tam tikrus kriterijus, pvz., 70 proc. ir daugiau sutinkančių tirtis namų ūkių ar bendras ugdymo įstaigos pageidaujančių grįžti klasių mokinių vidurkis. Kitoms miesto mokykloms grįžti į kontaktinį ugdymą bus pasiūlyta kitu etapu, įvertinant tai, kaip sekėsi pirmu etapu startavusioms mokykloms.

Į kontaktinį ugdymą grįžtančios švietimo įstaigos taip pat turės surinkti tėvų sutikimus dėl jų vaikų grįžimo į ugdymo procesą bei šioms šeimoms atlikti koronaviruso tyrimus. Surinkus sutikimus bus derinamas grafikas dėl COVID-19 tyrimų atlikimo mobiliajame punkte. Tyrimai bus atliekami mokinių pavasario atostogų metu, nuo balandžio 6 iki 10 d.. Ugdymo procesas bus vykdomas mišriu būdu, t. y., kontaktiniu – esantiems klasėje ir nuotoliniu – likusiems namuose (jei tokių bus).

Mokyklose ugdymo procesas bus vykdomas užtikrinant LR sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Šiuo metu Savivaldybės suburta koordinacinė grupė rengia tikslų ir detalų veiksmų planą (kas turi būti atliekama, terminai, užduotys, atsakingi asmenys), kad startavus kontaktiniam ugdymo procesui būtų atsakyta į visus klausimus ir procesas vyktų sklandžiai.

Mieste nuolat stebima epidemiologinė situacija, į kurią operatyviai reaguojama. Prašome miestiečių laikytis visų saugumo rekomendacijų, siekiant suvaldyti viruso plitimą.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų