Dalis JAV žadėtų papildomų karių – jau Lietuvoje

Dalis JAV žadėtų papildomų karių – jau Lietuvoje

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad į Lietuvą jau atvyko didžioji dalis iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) žadėtų papildomų karių. Tačiau, pasak šalies vadovo, planuojama, kad šis skaičius ateityje dar labiau didės.

„Tie pajėgumai jau yra Lietuvoje. Tuo metu, kaip ponas A. Blinkenas tai sakė, jau sprendimai buvo priimti, dabar jau mes turime, kaip sakoma, boots on the ground“, – žurnalistus Pabradėje informavo G. Nausėda.

Šalies vadovo teigimu, tai nėra baigtinis skaičius, planuojama, kad ateityje jis didės.

„Kalbėjome ir apie tai, kad tas skaičius ateityje, matyt, dar labiau didės. Bet savaime suprantama, kad tai priklauso ir nuo mūsų pajėgumų, kaip mes esame pasirengę priimti. Tai čia, Pabradėje, bus statoma 800 vietų papildoma stovyklavietė, yra ir kitose vietose numatyta statyti ir laikinas, ir nuolatines stovyklavietes. Tai yra Kazlų Rūda, Marijampolė“, – sakė G. Nausėda.

„Mes esame pasirengę, mes skiriame tam pinigus ir labai kryptingai dirbame tam, kad priimtume daugiau ne tik amerikiečių, bet ir priešakinių pajėgų, konkrečiai kitų NATO valstybių pajėgų čia, Lietuvoje“, – pažymėjo jis.

Šalies vadovas teigia, kad didesnioji dalis iš JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno žadėtųjų 400 papildomų JAV karių jau šiuo metu yra Lietuvoje

„Mano žiniomis, visi jie praktiškai jau čia yra“, – patikino G. Nausėda.

Prezidento teigimu, yra kalbama ir apie jūrų pajėgų atsiuntimą į Lietuvą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų