Dalelė egzotikos Lietuvoje – gėlių festivalį Pakruojo dvare puošia dešimtmetrės palmės

Dalelė egzotikos Lietuvoje – gėlių festivalį Pakruojo dvare puošia dešimtmetrės palmės

Pakruojo dvaras oficialiai pradeda kviesti lankytojus grožėtis gėlėmis, jų skulptūromis ir kompozicijomis antrus metus rengiamame gėlių festivalyje „Vasarvidžio nakties sapnas 2020“. Šiemet lankytojus čia stebina keli šimtai rūšių gėlių, milijonai žiedų, o žadą atima – atgabenta dalelė tropikų vėjyje ošia tikros palmės.

Nuo šiol dvare galima patirti ne tik siūlomus XIX amžiaus gyvenimo malonumus, mėgautis šių metų gėlių festivalio gėlių kompozicijomis iš bene dviejų milijonų gėlių žiedų, tačiau ir pasijusti kaip tikrame egzotiniame kurorte, kur virš galvos lietuviškame danguje lapais moja palmės. Pasak Pakruojo dvaro hofmaršalo Vadim Ovčinko, šiemet tiems, kam nepavyko išvykti į šiltuosius kraštus – atgabenome dalelę jų dvaran, kad būtų galima mėgautis jų pavėsiu po lietuvišku dangumi.

„Washingtonia filifera/Robusta“ ir „Arecastrum romanzoffianium“ – lotyniški iškilusių palmių vardai, kurioms nėra baisūs ir lietuviški šalčiai – jos gali ištverti iki 20 laipsnių speigą, tad, planuojama, kad jos dvare bus ne tik festivalio puošmena, o liks ilgesniam laikui.

Kaip žinoma istoriškai, dvaro valdovai von der Roppai visada buvo egzotikos mėgėjai ir buvo net prestižo reikalas dvare turėti egzotinių augalų – taip visus metus šildomoje rūmų oranžerijoje atsirado ir bananmedis, tad istoriškai tinka ir šalia rūmų iškilusios palmės.

Gėlių festivalis „Vasarvidžio nakties sapnas 2020“ Pakruojo dvare vyks kiekvieną dieną ir savaitgaliais iki pat rudens.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų