G. Kartano nuotr.

Dailės galerijoje atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos paroda

Dailės galerijoje atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos paroda

Panevėžio dailės galerijos pagrindinėje parodų erdvėje bei Keramikos paviljone atidaryta Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus paroda „Prieškvadrienalė’2022. LDS bendruomenės: gangai, grupės ir individai“.

Pasak parodos kuratorės Aistės Kisarauskaitės, ši Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus ekspozicija Panevėžyje yra įžanginė 5-osios šiuolaikinės dailės kvadrienalės paroda, todėl dėmesys koncentruojamas į bendruomenes. Atidžiau pažvelgus į įvairių sekcijų narių kūrybinius, kolegiškus ar draugystės ryšius, paaiškėjo, kad bendruomenės iš tiesų čia yra, ji veikia, menininkai padeda vienas kitam kūrybiniuose procesuose, remia vienas kitą, vyksta idėjų cirkuliacija.

G. Kartano nuotr.

G. Kartano nuotr.

Paroda tiria nedidelių LDS Vilniaus skyriaus bendruomenių kūrybinius procesus, o ne stengiasi parodyti pačius geriausius menininkus ar kūrinius. Ši paroda yra apie žmonių tarpusavio ryšius, kurie galiausiai ir sukuria terpę atsirasti tiems geriausiems kūriniams.

„Sveikinu visus, susirinkusius į mielų ir visada laukiamų svečių iš Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skyriaus parodos atidarymą. Ši paroda apie žmones ir ryšius tarp jų. Apie tai, kur tie ryšiai veda, koks jų rezultatas. Būtent tai čia ir matome – skirtingus, tačiau įdomius, įtraukiančius ir įsimenamus meno kūrinius. Dėkoju organizatoriams ir autoriams už šią panevėžiečiams dovanojamą parodą. Linkiu sėkmės ateities darbuose“, – sveikinimo kalbą Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Paroda Dailės galerijoje veiks iki lapkričio 26 dienos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų