G. Kartano nuotr.

Dailės galerijoje atidaryta J. Lebednyko skulptūrų ir piešinių paroda

Dailės galerijoje atidaryta J. Lebednyko skulptūrų ir piešinių paroda

Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta Juozo Lebednyko kūrinių paroda. Galerijos pagrindinėje parodų erdvėje ir Keramikos paviljone eksponuojami menininko bronzos liejiniai, akmens formų ir keraminės kompozicijos, piešiniai.

„Šiandien čia susirinkome į jubiliejinę išskirtinio autoriaus parodą. Jo darbai atpažįstami ne tik Panevėžyje, bet ir toli už jo ribų. Gerbiamas Juozas neabejotinai yra viena ryškiausių Panevėžio kultūrinės tapatybės dalių. Jo kurtais darbais tradiciškai apdovanojami Metų panevėžiečiai, jo kūriniai sutinkami įvairiausiose miesto erdvėse. Mielas Juozai, dėkoju, kad savo darbų paroda papuošėte Panevėžį jo gimtadienio proga. Tai viena gražiausių dovanų miestui ir panevėžiečiams. Sveikinu jus jubiliejaus proga, kuo didžiausios jums sėkmės“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

J. Lebednykas priklauso Lietuvos skulptorių kartai, kuri XX a. aštuntajame dešimtmetyje krypo nuo tuo metu dominavusių standartų ir ieškojo naujų, individualių, plastinės raiškos būdų. Menininko nepaliaujami kūrybiniai ieškojimai tęsiasi visą gyvenimą: nuo ekspresyvaus stilizuoto figūratyvo (reljefai, mažoji plastika), konstruktyvios abstrakcijos (dekoratyvinė skulptūra, objektai) iki biomorfinių formų (keraminės skulptūros), nuo kamerinės plastikos iki kūrinių viešosiose erdvėse.

J. Lebednykas gimė 1947 m. rugpjūčio 20 d. Dusmenų kaime, Trakų rajone. 1966–1972 m. studijavo skulptūrą Valstybiniame dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija). Nuo 1973 m. gyvena ir kuria Panevėžyje. Nuo 1975 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys (LDS), 1989–1993 m. LDS Panevėžio skyriaus pirmininkas. 2005 m. suteiktas Meno kūrėjo statusas. 2007 m. pelnė Panevėžio dailės dienų nominaciją „Už kūrybos brandą“, 2017 m. apdovanotas Trakų rajono savivaldybės Kunigaikščio Vytauto Didžiojo medaliu, Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno premija, 2018 m. įvertintas LDS „Auksiniu ženkliuku“.

Nuo 1973 m. dalyvauja parodose, simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje (Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose, Turkijoje, Vokietijoje ir kt.), surengė 29 personalines parodas. Sukūrė vario reljefų, skulptūrų visuomeninių ir privačių pastatų interjerams, eksterjerams, mažosios plastikos bei skulptūrinės keramikos kompozicijų, objektų, pastelių. Kūrinių yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Panevėžio kraštotyros muziejus, Panevėžio miesto dailės galerija, Trakų istorijos muziejus, Baltieji rūmai (Vašingtonas, JAV), Europos parlamentas (Briuselis, Belgija), Lietuvos ir užsienio privatūs kolekcionieriai.

Juozo Lebednyko skulptūrų ir piešinių parodą apžiūrėti bus galima iki spalio 8 dienos.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų