Dailės akademijos studentų duoklė Panevėžiui

Dailės akademijos studentų duoklė Panevėžiui

Dailės galerijoje panevėžiečiams pristatyta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros studentų bakalauro darbų paroda. Jaunimas pasiūlė galimus Panevėžio švenčių (renginių) dizaino su tiems renginiams pritaikytais tinkamos atributikos, dizaino elementų pavyzdžiais. Parodoje taip pat eksponuojami ir 1-4 kursų studentų sukurti Panevėžio miesto prekinio ženklo eskizai, sukurti Kūrybinių dirbtuvių metu.

Užduotis studentams parengė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyrius.

„Miestui tai didelė galimybė – paieškoti drauge su studentais ir juos prižiūrinčiais profesionalais naujų, įdomių, išradingų ir netikėtų sprendimų. Todėl, neatsitiktinai tam, kad užtvirtinti bendradarbiavimą – Lietuvos mokslų akademijos dieną ir buvo pasirašyta Savivaldybės bendradarbiavimo sutartis su VDA. Kauno filialo ketvirtakursiai (bakalauro grupė) visą pirmąjį šių mokslo metų pusmetį galvojo apie mūsų miesto įvaizdį pagyvinsiančias naujas šventes ir kūrė Panevėžio miestui galimų renginių dizainą. Kartu kilo mintis surengti ir miesto ženklo kūrybines dirbtuves. Dailės galerijoje šiuo metu ir išeksponuoti visi darbai“, – sakė Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė.

Grafinio dizaino katedros lektorius Andrejus Repovas pasakojo, kad ketvirtakursiai analizavo miesto ypatybes, kūrė lankytojus pritrauksiančių renginių strategijas bei vizualinį identitetą (nuo plakatų, vizitinių kortelių iki viešųjų erdvių apipavidalinimo). Pateikti 8 projektai – kaip naujų miesto švenčių ir renginių atgaivinimo variantai: „Lino kodas“, „Tu kine“, „Be grimo“, „Jaunos eilės pjauna“, Saldumynų šventė ir kt.

Dailės galerijoje galima apžiūrėti ir 16 studentų sukurtų Panevėžio miesto prekinio ženklo variantų.

Kviečiame susipažinti su įdomiomis, novatoriškomis studentų idėjomis!

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų