D. Rapšio facebook nuotr.

D. Rapšys tapo pasaulio vicečempionu

Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, startavo pasaulio plaukimo čempionatas trumpajame (25 m baseine). Pirmąją varžybų dieną panevėžietis Danas Rapšys iškovojo pasaulio vicečempiono titulą.

Po puikios pergalės D. Rapšys savo facebook paskyroje parašė: „Pasaulio vicečempionas! Smagu vėl grįžti ant podiumo, o laikas – manau, jį galima dar pagerinti. Tik tokiose varžybose ir pradedu jausti, kokio reikia greičio, ištvermės. Šį laimėjimą skiriu savo bičiuliui Žygimantui, kuris guli ligoninėje ir kovoja dėl savo gyvybės su COVID infekcija. Tikriausiai jis dar nežino, kad iškovojau sidabro medalį, tačiau tikiuosi, kad kai pabus, jam bus labai smagu sužinoti, kad jo draugas užkopė ant prizininkų pakylos. Dėkoju visiems už palaikymą. Smagu buvo dopingo patikros kambaryje skaityti jūsų sveikinimus. Rytoj laukia 200 m l/s nuotolis ir dar atkaklesnė kova“.

Vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale panevėžietis D. Rapšys kovojo iki paskutinių metrų. Lietuviui iššūkį metė atrankos lyderis Felixas Auboeckas, kuris 150 m atžymą įveikęs pirmas, šios pozicijos nebeužleido iki pat finišo. Nugalėtojo laikas – 3 min. 35,90 sek. – naujas Austrijos rekordas. D. Rapšys austrui nusileido tik 0,33 sek. ir iškovojo pasaulio vicečempiono titulą. Bronza atiteko šveicarui Antonio Djakovičiui (3 min. 36,83 sek.).

D. Rapšys pasirodymą čempionate pradėjo vyrų 400 m plaukimo laisvuoju atrankoje. Septintajame atrankos plaukime dalyvavęs 26-erių panevėžietis finišavo ketvirtas ir užfiksavo 3 min. 39,38 sek. rezultatą. D. Rapšio atrankos plaukimą laimėjo austras Felixas Auboeckas (3 min. 37,91 sek.), tapęs ir kvalifikacijos lyderiu.

Andrius Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje šįryt buvo 21-as. Savajame plaukime 24-erių panevežietis finišavo septintas (58,33 sek.). Vietą pusfinalyje garantavo 58,11 sek. rezultatas.

Dar viena mūsų šalies plaukikė Kotryna Teterevkova moterų 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje finišavo per 30.19 sek., 0.05 sek. pagerino karjeros rekordą ir bendroje įskaitoje užėmė 12-ą vietą. Iki finalo jai trūko 0.22 sek.