Insidefoto nuotr.

D. Rapšys pasaulio čempionate iškovojo bronzą

Pasaulio plaukimo 16-ajame čempionate pirmą medalį mūsų šaliai pelnė Danas Rapšys. 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale D. Rapšys užėmė trečiąją vietą. Panevėžietis distanciją įveikė per 3 min. 36,26 sek. Pasaulio čempionu šiame nuotolyje tapo amerikietis Kieranas Smithas (3.34,38), kuris buvo greičiausias ir atrankos varžybose.

Trumpajame (25 m) baseine 100 m plaukimo krūtine finale antra finišavusi Rūta Meilutytė buvo diskvalifikuota, o jos pasiektas laikas anuliuotas. Anot teisėjų, kaunietė po starto po vandeniu padarė daugiau nei vieną „spyrį“ kojomis, prieš išnerdama į paviršių, kas yra neleistina. Tokį judesį kojomis leidžiama atlikti tik sykį, prieš išneriant į paviršių. Pasaulio čempione tapo amerikietė Lilly King (1.02,67 min.)

Iš lietuvių Melburne pirmieji startavo panevėžietis Andrius Šidlauskas ir kaunietė Rūta Meilutytė.

R. Meilutytė moterų 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybose distanciją įveikė per 1 min. 3,81 sek. ir užtikrintai pateko į pusfinalį. Savajame plaukime nugalėjusi 25-erių metų kaunietė buvo greičiausia rytinėje atrankoje. Antrą geriausią laiką kvalifikacijoje parodė Pietų Afrikos Respublikos sportininkė Lara van Niekerk (1.03,93 min.), o trečia buvo amerikietė Lilly King (1.03,94 min.).

R. Meilutytei šioje rungtyje priklauso pasaulio rekordas (1.02,36 min.), kurį ji dalinasi kartu su jamaikiete Alia Atkinson.

A. Šidlauskas 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybose nuotolį įveikė per 58,60 sek. ir bendroje įskaitoje užėmęs 30-ą vietą į pusfinalį nepateko. Savo plaukime 25-erių metų panevėžietis finišavo aštuntas. Nuo kvalifikacijos lyderio italo Nicolo Martinenghi lietuvis atsiliko 2 sek. O vietą pusfinalyje garantavo 57,87 sek. rezultatas.

Panevėžiečio šiame pasaulio čempionate dar laukia 50 ir 200 m plaukimo krūtine rungtys.

Asmeninis A. Šidlausko karjeros rekordas šioje rungtyje yra 57,52 sek.

Lietuvos rekordas 100 m plaukimo krūtine rungtyje priklauso Giedriui Titeniui (57,02 sek.).

Ketvirtadienio rytą pasaulio plaukimo čempionate trumpajame baseine Melburne vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje sėkmingai pasirodė Danas Rapšys.

27-erių panevėžietis startavo ketvirtajame atrankos plaukime ir jame finišavo penktas – per 3 min. 38,71 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis užėmė septintą vietą ir pateko į finalą.

Kvalifikacijos lyderiu tapo amerikietis Kieranas Smithas (3.36,91 min.). Atrankoje iš viso dalyvavo 34 plaukikai.