LPF nuotr.

D. Rapšys iškovojo sidabro medalį

D. Rapšys iškovojo sidabro medalį

Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) pasaulio taurės trečiasis etapas prasidėjo sėkmingai. Pirmąją varžybų dieną panevėžiečiai Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas bei kaunietė Rūta Meilutytė pateko į savo rungčių finalus.

Indianapolyje (JAV) vykstančiame trečiajame etape vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale Danas Rapšys pelnė sidabrą. Trumpajame (25 m ilgio) baseine vykstančiose varžybose panevėžietis finale užtruko 3 min. 37,50 sek. ir finišavo antras.

D. Rapšys nusileido tik atrankos lyderiui amerikiečiui Kieranui Smithui (3:35.99). Bronzos medalis atiteko kitam JAV plaukikui Jake Magahey (3:38.02).

Į vyrų 400 m l. stiliumi finalą lietuvis pateko trečiu rezultatu (3:43.23). Tiek pirmajame varžybų etape Berlyne, tiek ir antrajame etape Toronte jis šioje rungtyje buvo trečias.

D. Rapšys – vienas tituluočiausių pasaulio taurės plaukikų. Per savo karjerą 27-erių panevėžietis yra iškovojęs net 32 šių varžybų apdovanojimus (16 aukso, 11 sidabro ir penkis bronzos medalius).

Iškovojęs sidabro medalį šia žinia plaukikas pasidalino savo facebook paskyroje.

„Pirmoji paskutinio šiais metais FINA pasaulio taurės varžybų etapo diena Indianapolyje suteikė daug džiaugsmo. Ne tik, kad su kiekvienomis varžybomis gerėja laikas ir šiandien laimėjau sidabrą 400 m l/s. Labai apsidžiaugiau, kad palaikyti atvažiavo sesė su savo universiteto komandos draugais. Jie važiavo net penkias valandas. Kiti plaukikai sakė, kad mano fanai buvo geriausi. O man taip smagu buvo pasimatyti su sese, nes labai retai susitinkam – dažniausiai Amerikoje. Dėkoju visiems už palaikymą! Laukia dar dvi įdomios varžybų dienos. Plauksiu iš visų jėgų“, – rašė panevėžietis.

100 m krūtine finale plaukė dar vienas panevėžietis Andrius Šidlauskas. Sportininkas distanciją įveikė per 58.5 sek. ir finišavo septintas. Aukso medalį laimėjo amerikietis Nicas Finkas (56.15 sek.), sidabro – japonas Yoshiki Yamanaka (56.82), o bronzą – amerikietis Reece’as Whitley (57.14 sek.).

Vyrų 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje pasirodė 25-erių panevėžietis nuotolį nuplaukė per 58,39 sek. Savo atrankos plaukime lietuvis finišavo antras, o bendroje įskaitoje užėmė septintą vietą ir pateko į finalą.

Finalinius lietuvių pirmosios dienos plaukimus uždarė Rūta Meilutytė. 100 m plaukimo kompleksiniu būdu finale Lietuvos sportininkė distanciją įveikė per 59,58 sek. ir finišavo septinta.

Nugalėjo amerikietė Beata Nelson (57.81), vos 0,01 sek. aplenkusi prancūzę Béryl Gastaldello (57.82). Trečia atplaukė švedė Louise Hansson (58.12).

Indianapolyje mūsų šaliai atstovauja Rūta Meilutytė, Tomas Navikonis, Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas. Čia prie jų prisijungė dar vienas lietuvis – Floridos valstijos universitete studijuojantis Jokūbas Keblys.

Vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje varžėsi du lietuviai – J. Keblys ir T. Navikonis.

Abu mūsiškiai startavo tame pačiame atrankos plaukime. J. Keblys jame finišavo septintas (22.33), o T. Navikonis – šeštas (22.25). Bendroje įskaitoje lietuvos plaukikai užėmė atitinkamai 23-ią ir 21-ą vietas ir tos rungties finalą nepateko.

Kvalifikacijoje greičiausias buvo Dylan Carter (21.03) iš Trinidado ir Tobago.

Beveik 350 sportininkų iš daugiau nei 60 šalių tris dienas Indianapolyje varžysis dėl apdovanojimų. Daliai plaukikų tai bus jėgų pasitikrinimas prieš gruodžio viduryje vyksiantį pasaulio trumpo vandens (25 m baseine) plaukimo čempionatą Melburne (Australija).

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų