„Džiaugiuosi, kad interpeliacija būtent pasibaigė šitaip ir kad turiu mandatą toliau tęsti darbus, kurie yra reikalingi Lietuvai ir visiems Lietuvos žmonėms“, – antradienį po balsavimo Seime žurnalistams sakė ministras.
Interpeliacijos projektą D. Kreiviui rugsėjo viduryje paruošė parlamento opozicinių frakcijų atstovai – po projekto tekstu pasirašė 62 mažumos politikai. Tačiau plenarinių posėdžių salėje paklausyti ministro atsakymo opozicija rinkosi vangiai – tą pastebėjo ir premjerė Ingrida Šimonytė.
Paklaustas, ar jautė opozicijos norą išgirsti atsakymus į pačių pateiktus klausimus, D. Kreivys nedaugžodžiavo.
„Jūs patys matėt, kokia situacija buvo Seime ir kiek buvo Seimo narių“, – teigė jis.
ELTA primena, kad Seimas pritarė energetikos ministro atsakymams į interpeliacijos klausimus ir ji buvo atmesta. Tokį sprendimą palaikė 71 posėdyje užsiregistravęs parlamentaras, 54 politikai buvo prieš, 5 – susilaikė.
Ministras atsakinėjo į 23 parengtus klausimus – apie antrąjį elektros tiekimo rinkos liberalizacijos etapą, elektros generacijos pajėgumus, energijos išteklių kainas, saulės elektrines, UAB „Ignitis“, taupymo planą ir nuotolinio darbo kompensacijas, įmonių bankrotą ir darbuotojų atleidimus, biokuro kainą, biržą „Nord Pool“, gaminančių vartotojų situaciją ir kt.
Šios Seimo kadencijos metu parlamento mažuma inicijavo jau dvi interpeliacijas – sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui ir žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. Abu procesai baigėsi valdančiųjų naudai – atsakymams į klausimus buvo pritarta ir ministrai tęsia darbą postuose iki šiol.
Neatmetama, kad netrukus interpeliacija gali būti inicijuojama ir aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui bei ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei.
Komentarai
Visi tokie tai ką jie atstatydins