COVID-19 para: trys dešimtys naujų atvejų ir dar viena mirtis

COVID-19 para: trys dešimtys naujų atvejų ir dar viena mirtis

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 30 naujų koronaviruso atvejų.

Dar vienas žmogus mirė, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Mirusysis Kauno klinikose priklausė 80–89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusinė infekcija asmeniui buvo patvirtinta rugpjūčio 20 dieną. Nustatyta, kad jis užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju namų aplinkoje.

Iš 30 nustatytų naujų koronaviruso atvejų daugiau kaip pusė – 16 – aptikta Kauno apskrityje, 14 atvejų siejami su židiniais.

12 užsikrėtimo atvejų nustatyti Vilniaus apskrityse, dar du patvirtinti Utenos apskrities gyventojams.

Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 27 žmonės, dviejų asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nežinomos.

Be to, per praėjusią parą Kaune registruotas vienas įvežtinis atvejis – COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, iš Uzbekistano atvykusiam dirbti į Kaune veikiančią logistikos įmonę.

Trys nauji atvejai siejami su protrūkiu Kaune veikiančiame grožio salone – iš viso su šiuo židiniu susiję jau 11 nustatytų COVID-19 atvejų. Manoma, kad liga išplito nuo darbuotojo, kontaktavusio su užsikrėtusiuoju, kurio susirgimo aplinkybės siejamos su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje.

Plečiasi ir židinys Akademinėje kredito unijoje Kaune – čia registruoti 3 nauji susirgimai. Šiuo metu su židiniu iš viso siejami 8 susirgimai. Iki šiol neaišku, kaip užsikrėtė su šiuo protrūkiu susijęs pirmasis žmogus. Viena iš prielaidų – apsilankymas restorane.

Koronavirusas diagnozuotas ir dviem restorano Kaune, Pilies gatvėje 12, darbuotojams. Atvejai – simptominiai. Kaip užsikrėtė pirmasis asmuo, šiuo metu dar nenustatyta.

Vilniuje du susirgimai patvirtinti elektroninę prekybą vykdančios įmonės darbuotojams. Abu jie jautė koronavirusui būdingus simptomus. Šiame židinyje iš viso registruoti 4 infekcijos atvejai.

Lietuvoje iki šiol patvirtinti 2 594 koronaviruso atvejai, tebeserga 731 asmuo, 1 766 pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 84 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Izoliacijoje yra 3 367 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuota 160 įvežtinių atvejų.

Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 5 176 ėminiai, iš viso iki šiol ištirti 604 689 ėminiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų