P. Židonio nuotr.

COVID-19 vakcinos bus pagal kalendorių

COVID-19 vakcinos bus pagal kalendorių

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, nuo gegužės 1-osios atšaukus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, testavimas ir vakcinacija nuo COVID-19 persikelia į asmens sveikatos priežiūros įstaigas.

Ministras pažymi, kad ateityje ketinama sudaryti skiepijimosi nuo koronaviruso kalendorių.

„Kas liečia testavimą ir vakcinacijos procesus, šios paslaugos išliks, jos persikelia į asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir bus finansuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Dulkys.

Anot ministro, COVID-19 skiepus integravus į nacionalinės imunoprofilaktikos programą, ketinama sudaryti vakcinavimosi kalendorius. Vis dėlto, akcentuoja jis, kol kas galutinis sprendimas dėl galimų skiepijimosi schemų nėra priimtas.

„Ateityje pati vakcinacija jau bus integruojama į nacionalinės imunoprofilaktikos programą – taip, kaip ir visi kiti skiepai, turės savo kalendorių. Šiandien dar galutinės schemos neturime, dar reikia įvairių tarpinių sprendimų ir dėl ketvirtos dozės naudojimo. Tai sudarėme tam tokią specialią darbo grupę, kurioje yra Sveikatos apsaugos ministerijos, nepriklausomų ekspertų ir Vyriausybės atstovų. Ji padės pasitarti ir priimti tuos tarpinius sprendimus, kol visi žinos galutines vakcinacijos schemas“, – pridūrė jis.

Komentarai

  • desimta doze dar neplanuojate.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų