Viktorija Čmilytė-Nielsen. J. Elinsko DELFI nuotr.

Čmilytė-Nielsen kratosi klausimo apie informacijos nutekinimą

Čmilytė-Nielsen kratosi klausimo apie informacijos nutekinimą

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen toliau tvirtina, kad informacija apie ruošiamą prokuratūros kreipimąsi į Seimą dėl šiuo metu jau buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus teisinio imuniteto panaikinimo su niekuo nesidalino.

Ji teigė esanti pasiruošusi atsakyti į Seimo opozicijos narių klausimus, jei šie imsis parlamentinio tyrimo dėl galimo informacijos nutekinimo.

Ketvirtadienį V. Čmilytė-Nielsen, atsakinėdama į žurnalistų klausimus, dar kartą pakartojo, kad sausio 20 d. iš generalinės prokurorės Nidos Grunskienės sužinojo nuasmenintą informaciją apie ruošiamą kreipimąsi į Seimą dėl vieno parlamento imuniteto panaikinimo ir tik vėliau jai buvo patikslinta, kad kalbama apie K. Bartoševičių.

Seimo vadovė teigė, kad klausimai apie galimo informacijos nutekinimo buvusiam parlamento nariui turėtų būti adresuojami ne jai.

„Aš manau, kad šis klausimas tikrai turėtų būti adresuojamas ne man, nes, kaip sakiau, turėjau neasmenintą informaciją“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė tvirtino, kad sausio 20 d. buvo įprasta jos darbo diena.

„Buvo įprasta darbinė diena ir šia gauta nuasmeninta informacija aš su niekuo nepasidalinau“, – kartojo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo opozicijos atstovai svarsto galimybę parlamente steigti laikinąją tyrimo komisiją, kuri aiškintųsi, ar buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu teisėsaugos vykdomą tyrimą.

V. Čmilytė-Nielsen pakartojo, kad nematanti prasmės atlikti tokį tyrimą, tačiau pridūrė, kad yra pasirengusi atsakyti į kolegų klausimus.

„Nėra, ką slėpti ir aš tikrai tyrime, jeigu toks ir būtų Seime, atsakysiu į visus kolegoms kylančius klausimus, bet aš vargu, ar galiu pasakyti daugiau negu esu pasakiusi. Jei tyrimas bus, nematau didelės jo naudos, bet, jei jis bus, pakartosiu tai, ką jau esu pasakiusi“, – aiškino Seimo pirmininkė.

V. Čmilytė-Nielsen teigė šiuo metu nematanti priežasčių jai trauktis iš užimamų pareigų.

Trečiadienį prokuratūra paskelbė, jog iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokuratūra, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.

Daugiau nei prieš savaitę konservatorių atstovas parlamente K. Bartoševičius pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių. Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš Seimo, generalinė prokurorė N. Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė Seimo vadovę informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, kuriame figūruoja K. Bartoševičius.

Praėjusią savaitę Vyriausoji rinkimų komisija panaikino K. Bartoševičiaus mandatą.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • informacijos nenutekino ,su savo tevu nebendrauja irtt

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų