Cezario operacijos galės būti atliekamos nėščiųjų pageidavimu

Cezario operacijos galės būti atliekamos nėščiųjų pageidavimu

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pakeitus cezario pjūvio operacijų atlikimo tvarką, nuo šiol šios operacijos galės būti atliekamos ir nėščiosios pageidavimu, net ir nesant medicininių indikacijų.

Kaip ir iki šiol, cezario pjūvio operaciją, kai ji atliekama ne dėl medicininių priežasčių, pacientė turės apmokėti savo lėšomis. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis operacija atliekama tais atvejais, kai tam yra medicininių indikacijų, t. y. kai gimdymas natūraliu būdu gali sukelti pavojų motinos arba vaisiaus gyvybei.
Tuo metu pacientei ar naujagimiui dėl po operacijos atlikimo kilusių komplikacijų diagnostikos ir gydymo paslaugos bus apmokamos PSDF biudžeto lėšomis.
Ministerija pažymi, kad norėdama pasikonsultuoti dėl galimybės atlikti cezario pjūvio operaciją nesant medicininių indikacijų, į gydytoją akušerį ginekologą pacientė turėtų kreiptis ne anksčiau kaip 22 nėštumo savaitę, bet ne vėliau kaip 37 nėštumo savaitę.
Galimybė pačiai pacientei vietoje gimdymo natūraliu būdu pasirinkti cezario pjūvio operaciją buvo įteisinta 2023 metų sausio 1 dieną.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų