„SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Čempionato atidaryme D. Rapšiui aukso nepakako – griebė ir rekordą!

Čempionato atidaryme D. Rapšiui aukso nepakako – griebė ir rekordą!

Baigiantis kaip niekad įtemptam sezonui, Danas Rapšys toliau stulbina pergalėmis.

Trečiadienį Glazge, Jungtinėje Karalystėje, 24-erių panevėžietis triumfavo Europos plaukimo čempionate: trumpame (25 m) baseine jau pirmąją varžybų dieną laimėjo 400 m plaukimo laisvu stiliumi rungtį, pranešė portalas Delfi.lt.

Finale Danas finišą pasiekė per 3 min. 33,20 sek. bei pagerino ne tik Lietuvos, bet ir Europos čempionatų rekordą. Šis nuo 2009 metų priklausė vokiečiui Paului Biedermannui (3 min. 34,55 sek.).

Jau po pirmųjų 50 m lietuvis visu korpusu lenkė pagrindinį savo konkurentą iš Italijos Gabriele Detti. Distancijai įpusėjus, išaugino savo persvarą dar sekunde, o finišuodamas lenktyniavo nebe su konkurentais baseine, bet su ankstesnių rekordų grafikais.

Už Inos Paipelienės auklėtinio nugaros virusią kovą dėl sidabro netikėtai laimėjo britas Thomasas Deanas (3 min. 37.95 sek.), vos 0,11 sek. aplenkęs G. Detti.

Rytinėse atrankos varžybose D. Rapšys nuotolį įveikė per 3 min. 39,11 sek. ir į priekį praleido italus Gabriele Detti (3.38:16) bei Matteo Ciampi (3.38:79), rašo Delfi.lt.

Lietuvio asmeninis rekordas 400 m distancijoje iki šiol buvo 3 min. 34,01 sek. Jis yra šios rungties pasaulio čempionas 25 m baseine.

Ketvirtadienį rinktinės lyderis gins prieš dvejus metus Kopenhagoje, Danijoje, iškovotą 200 m plaukimo laisvu stiliumi Europos čempiono titulą. Glazge Danas dar varžysis 200 m plaukimo peteliške bei 100 m ir 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyse.

Komentarai

  • Pasiutęs panevėžietis. ŠAUNUOLIS

    • Atsakyti
  • Nepaliauna stebinti. Šaunuolis.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų