Buvusiu „Lietkabelio“ direktoriumi teismas nepatikėjo

Buvusiu „Lietkabelio“ direktoriumi teismas nepatikėjo

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ buvusiam direktoriui Mantui Ignatavičiui rungtynės teisme baigėsi pralaimėjimu.

Panevėžio apylinkės teismas atmetė jo ieškinį, kuriuo M. Ignatavičius siekė iš klubo priteisti 67 tūkst. eurų skolą.

Bylos duomenimis, kaip nurodė į teismą kreipęsis buvęs vadovas, 2016-2017 metais, kai klubas išgyveno sudėtingą finansinį periodą, jis geranoriškai iš savo lėšų penkiems krepšininkams mokėjo honorarus pagal sportinės veiklos sutartis.

Tačiau klubas į tokį ieškinį pateikė atsiliepimą, kad M. Ignatavičius reikalavimas fiktyvus, o dokumentai, kurių pagrindu reikalaujama 67 tūkst. eurų, netgi suklastoti. Į teismą M. Ignatavičius kreipėsi praėjus vieneriems-dvejiems metams nuo tariamų piniginių lėšų išmokėjimo sportininkams ir tik po to, kai jis pats buvo atleistas iš direktoriaus pareigų. Be to, jo pateikti neva skolą pagrindžiantys pakvitavimai neatitinka įstatymų keliamų reikalavimų, o atsiskaitymą su sportininkais pagrindžiantys dokumentai nebuvo pateikti nei klubo buhalterinę apskaitą tvarkančiai įmonei, nei vadovybei, 67 tūkst. eurų mokėjimas klubo buhalterinėje apskaitoje niekuomet nebuvo įregistruotas.

Teismas pasisakė, kad bet kuri įmonės finansinė operacija turi būti įtraukta į įmonės apskaitą ir pagrįsta atitinkamu finansiniu dokumentu; juridinio asmens atliekamos operacijos negali būti grindžiamos kitokiais, nei finansiniai dokumentai, įrodymais. Be to, teismas sutiko su klubo argumentais, kad kylą pagrįstų abejonių ar M. Ignatavičius tuo laikotarpiu disponavo nurodyta pinigų suma grynaisiais pinigais.

Atsižvelgiant į visas bylos nagrinėjimo metu nustatytas aplinkybes ir padarytas išvadas ieškinys atmestinas kaip nepagrįstas.

M. Ignatavčius turės sumokėti 47,50 Eur teismo išlaidų.

Sprendimui įsiteisėjus, krepšinio klubui „Lietkabelis“ bus panaikintos laikinosios apsaugos priemonės – turto, piniginių lėšų areštas.

Visgi tai nereiškia, kad kova teismo salėje baigta. Šis M. Ignatavičiui nepalankus sprendimas per 30 dienų dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos Panevėžio apygardos teismui.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų