P. Židonio nuotr.

Buvusiame šabakštyne kils prekybos centras

Buvusiame šabakštyne kils prekybos centras

Ilgą laiką apleista dykviete buvusiame sklype prie vienos pagrindinių Panevėžyje Vilniaus gatvės dar šiais metais planuojama atidaryti naują prekybos centrą.

Aptvertoje teritorijoje jau darbuojasi technika, gabenamas statybai netinkamas gruntas.
Pildosi ilgametė Vilniaus, Algirdo, Marių bei kitų aplinkinių gatvių gyventojų, taip pat įsikūrusiųjų Dembavoje bei Staniūnuose svajonė netoli namų turėti prekybos centrą.
Vilniaus gatvės pabaigoje, 60-uoju numeriu pažymėtame sklype, ką tik pradėta ruošti dirva naujo prekybos centro statyboms.
Planuojama, kad dar iki metų pabaigos, galbūt Kalėdų, apleistoje dykvietėje įsikurs „Iki“ parduotuvė.
Būsimajame pastate numatyta ir daugiau prekybos vietų.
Iki gaunant statybų leidimą, su projektu kviesti susipažinti panevėžiečiai, pasak jo autoriaus, žinomo Panevėžio architekto Gintauto Diržio, jokių pretenzijų nepareiškė.
„Stengiausi, kad prekybos centras neišsiskirtų iš aplinkos, neužgožtų šalia stovinčių privačių namų. Pastatą projektavau tokį, kad jis būtų kuo žemesnis, žinoma, laikantis visų tokioms statyboms būtinų reikalavimų. Jo fasado spalvos bus įprastos šio tinklo prekybos centrams, dominuos pilka ir geltona“, – pasakojo architektas.
Pasak G. Diržio, prekybos salė užims iki 1000 kv. m, o bendras pastato plotas – iki 1600 kv. m.
Patį projektą jo autorius palygino su Ragaudžių gatvėje, šalia į Molainius vedančios J. Tilvyčio gatvės prieš kelerius metus iškilusia jo paties projektuota „Rimi“ parduotuve.
Naujoji parduotuvė Vilniaus g. bus tokio pat dydžio.
G. Diržio žiniomis, būsimajame prekybos centre taip pat turėtų įsikurti vaistinė, planuojamas gėlių salonas, dar kelios parduotuvės.

Statė automobilių saloną

Naujasis prekybos centras statomas kiek didesniame nei pusės hektaro sklype, suformuotame iš buvusių trijų sklypų.
Architektas teigia pats neprisimenantis, bet mano, kad anksčiau toje vietoj stovėję privatūs namai.
Prieš daugelį metų šiuos sklypus įsigiję verslininkai ketino toje vietoje statyti amerikietiškų automobilių prekybos saloną. Statybos buvo ne tik pradėtos, jos įsibėgėjo, bet taip ir liko neužbaigtos, o iškilęs skardinis statinys galop nugriautas.
Dabar iš šio sklypo savivarčiai išveža buvusių statybų liekanas.
Apleistas sklypas ilgainiui apaugo krūmynais ir tapo panašus į miestui garbės nedarantį šabakštyną.
Prekybos centras jame iškils kiek toliau nuo Vilniaus gatvės.
Arčiau gatvės numatyta 70-ies vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Pagal dabartinius reikalavimus prie prekybos centrų privalo būti įrengtos ir elektromobilių įkrovimo vietos. Tam suprojektuota 14 tokių vietų.
G. Diržys neslėpė, jog projektavimo darbai užtruko ilgai – apie trejus metus.
Architektas pajuokavo, kad projektavimas buvo gerokai ilgesnis už laukiančias statybas, mat gana ilgai vyko derinimai. Šiuo metu leidimas statybai iš Panevėžio savivaldybės jau gautas.

Brangsta kas penkias dienas

Prasidėjusių statybų Vilniaus gatvėje užsakovas – nekilnojamojo turto nuoma bei jo pardavimu užsiimanti Panevėžyje įkurta bendrovė „Raginta“.
Pats „Iki“ prekybos tinklas savo patalpų neturi, jas nuomojasi.
Kiek kainuos tokios statybos, architektas teigė negalintis atsakyti.
„Iš statybininkų girdėjau, kad, pavyzdžiui, betonas brangsta kas penkias dienas. Pasakyti, kiek kainuos pradėtos statybos, šiuo metu vargu ar kas galėtų“, – teigė G. Diržys.
Jo žiniomis, pagrindiniu šio naujojo prekybos centro rangovu pasirinkta taip pat Panevėžyje registruota statybų bendrovė.

Gyventojai nesureagavo

Naujoji parduotuvė bus statoma ant Žagienio upės kranto. Ją nuo upeliuko skirs vos dešimt metrų.
Nuo aplinkinių gyvenamųjų namų parduotuvės teritoriją planuojama atitverti naujai pasodintais medžiais.
G. Diržys tvirtina jog statant prekybos centrą nebus pažeistos jokios tokioms statyboms numatytos normos, todėl gauti kaimynystėje gyvenančiųjų sutikimo statyboms nereikėjo.
„Projektas viešintas, laukta pasiūlymų, tačiau jų negauta, niekas neatsiliepė, niekas neturėjo pastabų“, – patikino prekybos centro projekto autorius.

Galerija

 

Komentarai

  • gal bus sutvarkyta zagienio vaga

    • Nebus sutvarkyta, nes čia atskiras projektas.

  • Kuo netinka PC Vasaris? Uz keliu simtu metru dar viena stato mat truksta gi parduotuviu. O kur dar mazoji IKI vilniaus g? Isviso 500 m spinduliu bus 3 Prekybcentriai. Kam to reikia? Vistiek nebus jokios konkurencijos maisto kainu atzvilgiu.

    • Tai, kad tam “Vasaris” nieko nėra, o Vilniaus gatvėje vadinamoje ponu parduotuve arba Skaistakalnis užsidarys, nes persikels kur dabar stato.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų