Buvusiam „siauruko“ vadovui už turto pasisavinimą skirta 25 tūkst. eurų bauda

Buvusiam „siauruko“ vadovui už turto pasisavinimą skirta 25 tūkst. eurų bauda

Panevėžio apygardos teismas penktadienį kaltu dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo pripažino buvusį „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovą Vismantą Užalinską ir skyrė jam 25 tūkst. eurų baudą.

Kaip pranešė teismas, taip pat buvo visiškai patenkintas „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ civilinis ieškinys ir V. Užalinskas įpareigotas atlyginti savo buvusiai darbovietei 20 tūkst. eurų žalą bei sumokėti 1,5 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidas.

Bylos duomenimis, V. Užalinskas sudarydavo fiktyvias pirkimo ir pardavimo sutartis, pagal kurias jo vadovaujama įstaiga neva pirko įvairias jos veiklai reikalingas prekes – bėgius, pabėgius, aširačius, variklius, vagoną-cisterną, tačiau šie sandoriai realiai nevykdavo.

Nustatyta, kad tuometinis įmonės vadovas klastodamas dokumentus pasisavino „siauruko“ turtą.

Teismas taip pat konstatavo, kad V. Užalinskas apgaulingai tvarkė „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ buhalterinę apskaitą – 2016 ir 2017 metais nepateikė buhalterėms dalies apskaitos dokumentų ir jį apskaitą įtraukė juridinės galios neturinčius bei žinomai suklastotus dokumentus, todėl iš dalies negalima nustatyti realios „siauruko“ finansinės situacijos.

Nors V. Užalinskas savo kaltę neigė, tačiau, teismo vertinimu, jo parodymams prieštarauja rašytiniai bylos įrodymai, liudytojų parodymai, kita bylos medžiaga.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į buvusio įmonės vadovo padarytų nusikaltimų pobūdį ir pavojingumą bei į tai, kad vyras anksčiau nėra teistas, augina mažamečius vaikus.

„Teismo vertinimu, kaltinamojo V. Užalinsko padarytos nusikalstamos veikos pobūdis, atsižvelgiant į jo asmenybę, reikalauja ne kaltininko nubaudimo izoliuojant jį nuo visuomenės, o turtinės sankcijos, kartu suteikiant jam galimybę toliau dirbti ir dėti pastangas atlyginti civilinį ieškinį“, – pažymėjo bylą nagrinėjusi teisėja J. Raščiuvienė.

Teismo nuomone, su realiu laisvės atėmimu nesusijusi bausmė atitinka teisingumo principą ir padarys kaltinamajam pakankamą poveikį, kad jis pajustų neigiamas savo veiksmų pasekmes, bei sulaikys jį nuo naujų nusikalstamų veikų darymo.

Panevėžio apygardos teismas taip pat nagrinėja ir kitą baudžiamąją bylą, kurioje V. Užalinskas yra kaltinamas didelės vertės turto pasisavinimu, dokumentų klastojimu ir panaudojimu, apgaulingu ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu bei neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu.

Prokuratūra anksčiau skelbė, kad šioje byloje jis kaltinamas pasisavinęs 208 tūkst. eurų ir nesumokėjęs beveik 13 tūkst. eurų mokesčių. Nuosprendį teismas ketina skelbti kovo mėnesį.

Siaurasis geležinkelis Aukštaitijoje nutiestas XIX amžiaus pabaigoje. 2001 metais jis nustojo veikti kaip susisiekimo priemonė ir tapo turizmo objektu. 2003 metais dalis šio komplekso objektų paskelbta kultūros paminklais.

Dabar siaurojo geležinkelio ruožas yra 70 km ilgio. Siauruku galima nuvykti nuo Panevėžio iki Rubikių Anykščių rajone.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Komentarai

  • cia ta spats gerulis dirikas, kuris kartu su vienu politiku g,sileliu buvusi vadova Gintara Kerbedi is siauruko isede , ot grazuolis, Kerbedi kaltino viskuo, nuopasaulinio tvano sukelimo iki siauruko techninio nuvarymo, o pats mat koks,, pukuotas,“ ot siurbele visiska

    • Atsakyti
    • dabar dar savivaldybę išsiurbs, ten gi į infrastruktūros skyrių įsidarbino… Bet gal ir gerai, turės antstoliai iš kur skolas išskaičiuoti.

  • saunu!!!!!! pasiemi 208 tuksttancius ,bausme atiduodi 25 tukstancius kuriu nebeturiu!!!! ko ne gyvent auskstuomenei!!!! ne ubagam uz 500e!!!!!

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų