„Sekundės“ nuotr.

Buvusiam PST vadovui teismas skyrė asmeninę atsakomybę

Buvusiam PST vadovui teismas skyrė asmeninę atsakomybę

Vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė neskundžiamą nutartį, kuria patenkino Konkurencijos tarybos prašymą ir kartelį sudariusių bendrovių – Panevėžio statybos tresto (PST) ir „Irdaivos“ – buvusiems vadovams pritaikė asmeninę atsakomybę.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas priėmė teisėtą sprendimą ir, kaip prašė Konkurencijos taryba, pagrįstai buvusiam PST vadovui Daliui Gesevičiui 5 metams apribojo teisę eiti vadovaujamas pareigas bei skyrė 14 481 Eur baudą, o buvusiam „Irdaivos“ vadovui Irmantui Kubiliui 4 metams apribojo teisę eiti vadovaujamas pareigas ir skyrė 11 000 Eur baudą.

Teismas sutiko su Konkurencijos tarybos padaryta išvada, kad tuometis PST vadovas tiesiogiai prisidėjo prie draudžiamo susitarimo sudarymo, nes pats pasirašė daugumą jungtinės veiklos sutarčių, o „Irdaivos“ vadovas privalėjo žinoti, kad jo vadovaujamas ūkio subjektas padarė ar daro pažeidimą, nors sutartis pasirašė ne jis, o bendrovės pirkimų direktorius, įgaliotas atstovauti bendrovei viešuosiuose pirkimuose, taip pat pasirašyti jungtinės veiklos sutartis.

LVAT 2021 m. birželio 3 d. atmetė PST ir bendrovės „Active Construction Management“, kuri anksčiau vadinosi „Irdaiva“, apeliacinius skundus ir paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė įmonėms baudas už konkurenciją ribojantį susitarimą viešuosiuose pirkimuose: PST – 8 513 500 Eur, „Irdaivai“ – 3 685 900 Eur.

Konkurencijos įstatymas nustato, kad ūkio subjekto vadovui už prisidėjimą prie ūkio subjekto sudaryto draudžiamo konkurentų susitarimo ar piktnaudžiavimo dominuojama padėtimi gali būti apribojama teisė nuo trejų iki penkerių metų eiti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens vadovo pareigas, būti viešojo ir (arba) privataus juridinio asmens kolegialaus priežiūros ir (arba) valdymo organo nariu. Papildomai taip pat gali būti skiriama bauda iki 14 481 Eur. Atsakomybė gresia ir tiems vadovams, kurie nutraukė darbo santykius su įstatymus pažeidusia bendrove, tačiau yra prisidėję prie pažeidimo. Šias sankcijas ūkio subjektų vadovams Konkurencijos tarybos motyvuotu prašymu taiko teismas.

Komentarai

  • Kada asmenines baudas gaus prisidirbę valstybės tarnautojai?

    • Tu nusibaustum save?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų