Violeta Grigienė. „SEKUNDĖS“ archyvo nuotr.

Buvusiai Panevėžio slaugos ligoninės direktorei – šaltas teismo dušas

Buvusiai Panevėžio slaugos ligoninės direktorei – šaltas teismo dušas

Po Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinio skundo sugriežtinta bausmė dėl kyšininkavimo nubaustai buvusiai Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorei Violetai Grigienei.

Pernai gruodžio 22-ąją Panevėžio apylinkės teismas paskelbė nuosprendį V. Grigienei: jai skirta subendrint 45 tūkst. eurų bauda, 5 metus uždrausta eiti vadovaujančias pareigas bei konfiskuota 600 eurų.
Teismas konstatavo, kad V. Grigienė, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, 2022 metų vasarą tiesiogiai priėmė kyšius iš septynių pacientų artimųjų už įvairias ligoniams reikalingas paslaugas.
Tąkart teismas išteisino V. Grigienę dėl kyšio paėmimo iš vieno asmens bei pripažino jos atsakomybę lengvinančia aplinkybe tai, kad už kyšininkavimą teisiama medikė prisipažino padariusi dalį nusikalstamų veikų.
Ikiteisminio tyrimo metu keturi asmenys, pripažinę davę kyšius V. Grigienei, nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą, dar keturi šioje byloje buvo teisiami dėl papirkimo.
Su tokiu teismo sprendimu nesutiko valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras, todėl pateikė Panevėžio apygardos teismui apeliacinį skundą.
Jį išnagrinėjęs teismas šią savaitę priėmė naują sprendimą.
V. Grigienė sulaukė finansiškai skausmingesnio kirčio.
Panevėžio apygardos teismas ją pripažino paėmus kyšius ne iš septynių, o aštuonių asmenų ir paskyrė 48 tūkst. eurų baudą.
Be to, teismas pritarė prokuroro skundo argumentams, kad V. Grigienės baudžiamąją atsakomybę lengvinančių aplinkybių nėra ir konstatavo, kad ji kaltę pripažino tik priremta byloje surinktų įrodymų.
Taip pat iš nuteistosios nutarta konfiskuoti nebe 600 eurų, o didesnę sumą, iš viso –1000 eurų, kaip nusikalstamų veikų rezultatą.

Komentarai

  • Ši persona jau prieš ,
    15 metų įžūliai mus reketavo, kad duotame pinigų už slaugą. Pasipelnė gerai. Turėtų pasėdėti kolonijoje.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų