G. Kliaugai pirmos instancijos teisme nepavyko prisiteisti žalos atlyginimo.. "Sekundės" nuotr.

Buvęs policininkas siekia atpildo iš valstybės

Buvęs policininkas siekia atpildo iš valstybės

 

Į teismą grįžta prieš šešerius metus skandalingai nuaidėjusi Panevėžio apskrities policijos komisariato šunų voljerų istorija. Per ją tarnybos nekaltai netekęs pareigūnas Gintas Kliauga pateikė daugiau nei 15 tūkst. eurų ieškinį už padarytą žalą buvusiai darbovietei, Lietuvos generalinei prokuratūrai ir Lietuvos respublikai, atstovaujamai Teisingumo ministerijos.

Panevėžio apylinkės teismo rūmai netrukus pradės nagrinėti buvusio policijos pareigūno G. Kliaugos civilinę bylą, kurioje ieškovas siekia atlyginimo už patirtą finansinę ir moralinę žalą, kai 2012 metais pateko į skandalingų kaltinimų verpetą buvusioje darbovietėje. Apkaltintas pavogęs policijos komisariato kieme sumestus senus šunų voljerus, panevėžietis neteko tarnybos ir ilgai teisybės siekė teisme.

Istorija prasidėjo nuo niekam nereikalingų, aprūdijusių metalinių šunų narvų, ilgą laiką gulėjusių Policijos komisariato patvoryje. Vieną dieną jų staiga pasigesta. Paaiškėjo, kad šį menkavertį turtą į savo sodybą parsivežė tuomet Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo pareigas ėjęs G. Kliauga.

Toks pareigūno poelgis tuoj pat įvardintas vagyste. Ir nors voljerus kaltininkas iš karto grąžino, komisariato Imuniteto tarnybai liepta pradėti tyrimą. Vėliau procesas išsirutuliojo į ikiteisminį tyrimą – nustatyta, kad pareigūnas, neteisėtai įgijęs svetimą turtą, 560 kg juodojo metalo laužo, padarė komisariatui beveik 120 eurų turtinę žalą, bet, svarbiausia, tokiu poelgiu diskreditavo policiją.

Darbuojasi aplinkosaugoje

Daugiau nei dvidešimt metų tarnybai atidavusio policijos pareigūno nepagailėjo ne tik tuometė jo vadovybė, bet ir Šiaulių apygardos teismas. Jis G. Kliaugą pripažino piktnaudžiavus tarnyba ir skyrė 3714 eurų baudą.

Tačiau visai kitaip į šią bylą pažiūrėjo Lietuvos apeliacinis teismas. Paneigdamas ankstesnio teismo priimtus motyvus, kad pavaduotojas nusikalto siekdamas asmeninės naudos ir smarkiai diskreditavo policijos vardą, Apeliacinis teismas pareiškė skandalinguosius voljerus neturėjus jokios vertės. Pripažinta, kad aukštas pareigas ėjęs pareigūnas dėl išpūstos smulkmenos buvo apšmeižtas ir priverstas išeiti į pensiją.

Dabar G. Kliauga darbuojasi Aplinkos apsaugos departamento Teisės skyriaus Panevėžio administracinių bylų nagrinėjimo ir teisės poskyryje. Čia eina vyriausiojo specialisto pareigas.

Buvusios tarnybos pareigūnas tikina nepasiilgęs – policijos komisariatas visam laikui jį nuvylė.

„Niekam nelinkiu patirti, ką aš patyriau. Kaip gali nenusivilti policija, kai su manim taip pasielgė? Naujoje darbovietėje man patinka, čia visai gerai adaptavausi“, – po teismų maratono šiandien prisipažįsta buvęs policininkas G. Kliauga.

Išgyvenimų kaina

Pamiršti skriaudos teismų maratoną iškentėjęs panevėžietis nesiruošia. Kol nesuėjo paskutinės teismo nutarties senatis, G. Kliauga tikisi išsikovoti žalos atlyginimą. Atsakyti, pasak pašnekovo, turės jį neteisingai apkaltinęs komisariatas, prokuratūra ir Teisingumo ministerija, nes neteisingai, jo nuomone, dirbo valstybės institucijos.

„15 tūkst. eurų už turtinę ir neturtinę žalą, manau, nėra daug – suma gerokai per maža suskaičiavus bylinėjimosi išlaidas ir asmeninius išgyvenimus, ligas“, – teigė G. Kliauga.

Buvęs policijos pareigūnas tikisi, kad civilinė byla Panevėžio apylinkės teisme baigsis greitai ir jo naudai.

Komentarai

 • Gintaras – jo tėvų, dirbusių policijoje, pažįstamų žmonių, buvo ir yra sąžiningumo ir dorumo pavyzdys. Kažkam prireikė jo pareigų ir taip skaudžiai buvo apjuodintas. Visada tikėjome, kad ateis Dievo teismo valanda. Stiprybės ir sveikatos Gintarui.

  • Atsakyti
  • Ir kitos sukurptos bylos bliūkšta.

 • Kliauga turėtu žinoti,kad paėmimas (pasisavinimas)svetimo daikto yra Vagystė.Dabar ijungė durnelio sindromą bando pinigų išsimušti.Vagis esi.Ir dabar šiltą vietą turi,gal būt kišiūką paimi.

  • O AMERICA žino, kas yra sąmoningas žmogaus apšmeižimas?

   • Mane mokė,kad net rasto svetimo skatiko negalima pasisavinti.O šiuo atveju rado nereikalingo metalo.Tai visų turtas.O ne niekieno t.y.Kliaugos.

 • Turėtų išsiaiškinti, kas yra sąmoningas žmogaus apšmeižimas . Gal dar atsirado naujų faktų ? Sekmės ir sveikatos.

 • Pasisavinai voljerą,čia vagistė ar ne spresti žmonems…Voljeras buvo ne tavo…Va taip.

 • Kol policijoje ir kitose struktūrose reikalaus iškelti tam tikrą skaičių bylų, pradėti tyrimų, tol atsiras tokių, kurie tas bylas keps

  • Atsakyti
 • O gal tai, kaip rodo per TV „mentų karai“ ir tiek?

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų