Buvęs J. Miltinio teatro vadovas nuteistas už seksualinį nusikaltimą

Buvęs J. Miltinio teatro vadovas nuteistas už seksualinį nusikaltimą

Po kilusio seksualinio skandalo su trenksmu Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro direktoriaus kėdę turėjęs palikti Linas Marijus Zaikauskas teisme nenusiplovė gėdingos dėmės.

Kupiškio apylinkės teismas pripažino menininką kaltu dėl pasikėsinimo aktorę priversti lytiškai santykiauti ir paskyrė 44-ių parų arešto bausmę. Ją L. M. Zaikauskas turės atlikti poilsio dienomis areštinėje.

Teismas iš dalies patenkino aktorės civilinį ieškinį. L. M. Zaikauskas jai privalės sumokėti 3000 Eur neturtinės ir 100 Eur turtinės žalos atlyginimą.

Išklausyti nuosprendžio neatvyko nė viena iš šalių, tik jų advokatai.

Kadangi byla buvo nagrinėjama už uždarų durų, teismas priimto sprendimo motyvų neatskleidė. Tačiau teismas atmetė kaip nepagrįstą kaltės nepripažinusio L. M. Zaikausko versiją, esą aktorė jį siekusi apšmeižti.

Nuosprendį abi pusės per dvidešimt dienų dar gali skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Aktorė ryžosi viešumui

Menininkui prie teismą teko stoti po to, kai J. Miltinio dramos teatro jauna aktorė E. Račkytė kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus dėl nederamo direktoriaus elgesio. Aktorė teigė, kad L. M. Zaikauskas, vartodamas psichinę prievartą bei pasinaudodamas jos tarnybiniu priklausomumu, reikalavo lytinių santykių.

Aktorė J. Miltinio teatre repetavo L. M. Zaikausko režisuotame monospektaklyje „Mergaitės svajonė“. Teisėsaugos pareigūnams mergina nurodė, kad per repeticijas režisierius ir teatro direktorius ne kartą jai minėjo, jog po spektaklio premjeros turėsianti su juo „permiegoti“, tokiu būdu atsidėkodama už repeticijas.

Menininkė teigė sulaukusi L. M. Zaikausko grasinimų, kad tik turėdama lytinių santykių su juo būsianti žvaigždė, jei ne, bus priversta išeiti iš darbo.

Aktorės tvirtinimu, pernai, kovo 13-ąją, apie 18.30 val., prieš repeticiją vadovas pasakė: „ateik čia“, suėmė jai už veido bei pradėjo pareiškėją bučiuoti per prievartą, įsakydamas išsižioti. Tą pačią dieną po repeticijos L. M. Zaikauskas išjungė šviesą ir vėl suėmė aktorei už veido bei pradėjo bučiuoti per prievartą. Savo bjaurių kėslų direktoriui įgyvendinti nepavyko, nes aktorė atsisakė paklusti ir apie tokį jo elgesį prabilo viešai.

Byla teisme nagrinėta uždaruose posėdžiuose. L. M. Zaikauskas visą laiką savo kaltę neigė.

Bylinėjasi su ministerija

Kilus seksualiniam skandalui Kultūros ministerijos iš J. Miltinio dramos teatro pareigų atleistas L.M. Zaikauskas siekia įrodyti teismui nepagrįstai netekęs pragyvenimo šaltinio. Gėdingai darbo vietą praradęs režisierius su buvusia darbdave menininkas bylinėjasi Panevėžio apylinkės teisme.

L. M. Zaikauskas tvirtina nesiekiantis sugrįžti į prarastąsias direktoriaus pozicijas. Menininkui svarbiausia, kad teismas pripažintų ministeriją jį atleidus neteisėtai ir priteistų finansinę kompensaciją – vidutinį darbo užmokestį nuo liepos iki bylos nagrinėjimo pabaigos bei atlyginti neturtinę žalą. Ją L. M. Zaikauskas įvertino 5 tūkst. eurų.

Jis įrodinėja, jog kritęs seksualinio nusikaltimo šešėlis tėra neva išpūstas burbulas. „Buvo sukurta rezonansinė byla, nors tame nebuvo jokio rezonanso. Mane žiniasklaida nuteisėt nieko neišklausę“, – „Sekundei“ yra piktinęsis L. M. Zaikauskas.

Komentarai

  • Moterys valdo!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų