Butą iš tarpininkų atsikovojo jėga

Butą iš tarpininkų atsikovojo jėga

 

Per tarpininkus dviejų kambarių butą Panevėžyje ketinusi parduoti Irma M. atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje – nusprendusi būstą pasilikti sau, ji tvirtina vos ne jėga turėjusi šį turtą išplėšti iš brokerių nagų. Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija (LNTAA) pripažįsta, kad mūsų šalis, palikusi nekilnojamojo turto agentams laukines taisykles, šioje paslaugų rinkoje smarkiai atsilieka nuo Europos.

Praeityje laikai, kai žmonės savo būstus pardavinėdavo patys. Dabar toks darbas dažniausiai patikimas profesionalams – nekilnojamojo turto agentūroms.

Tačiau po to, ką teko išgyventi panevėžietei Irmai M., ji tokius pagalbininkus ir jų sutartis nuo šiol vertins labai atsargiai.

Irmos pažintis su nekilnojamojo turto agentais prasidėjo nuo sumanymo parduoti maždaug 50 kv. m ploto butą Kniaudiškių gatvėje. Šeimininkė iš pradžių pirkėjų pabandė susirasti internete, tačiau į jos skelbimą netrukus atsiliepė Panevėžyje veikiančios nekilnojamojo turto agentūros brokerė. Ji panevėžietei pasiūlė savo paslaugas ieškant parduodamo būsto pirkėjo.

„Viskas buvo gerai: susitarėme, susitikome, brokerė apžiūrėjo mano būstą, nustatė jo kainą“, – pasakojo Irma M.

Panevėžietė teigė tik pasirašiusi sutartį išsiaiškinusi, kad agentūros surastam pirkėjui pardavusi butą, ir ji, ir pirkėjas turės sumokėti po 500 eurų. Irma sako iš pradžių iš agentės supratusi, kad tuos 500 eurų abi šalys mokės drauge – po 250 eurų.

Vis dėlto, anot Irmos, šis nesusipratimas būtų buvęs nurytas, juolab, kad netrukus agentė pranešė turinti ir potencialų pirkėją.

Kodėl vėliau agentūros klientė netgi kreipėsi į policiją, skaitykite kovo 28 dienos (ketvirtadienio) dienraštyje „Sekundė“.

Komentarai

  • Žiūrėkit po kuo pasirašot. Gera firma, viskas patiko, pardavėme butą per šią agentūra. Direktorė viską kuo aiškiausiai paaiškino, sąlygas, pareigas jų ir mūsų. 500 e reikia mokėti po pardavimo fakto, tai yra pasirašius sutartį notaro kabinete. O jei nutraukiate pardavimą agentūrai reikia mokėti tik reklamos išlaidas. Sėkmingai pardavėme butą ir džiaugiamės šios agentūros darbuotojų elgesiu.

    • nereikia advokotaut,moteris buta nori pasilikt,o nebeparduot,tai kodel tokios problemos?

      • Atsakyti
  • Oj susiduriau su sita saraskinu kontora pirkdamas buta tai dar 200e pasiliko virsaus ten tingejau per teismus bylinetis ir palikau pinigus ant ju sazines. Nepatarciau ten su jais prasideti

  • Susiduriau su sia agentura, kad kvailina zmones, pardavime nurodo, kad bustas pvz. Vytauto g., o kai sutari apziureti, pasirodo, kad tas bustas Margiu g.

  • Tos vadybininkes,skambineja is skirtingu numeriu,paaiskinus,kad agenturu paslaugos nedomina kuria istorijas,tai mamai iesko buto,tai dukrai,tai pinigus nori investuoti. O paskambinus jiems del namo pirkimo meluoja adresa,pirma liepia atvykti su asmens dokumentu ir pasirasyt sutarti,tik tada pasakys tikslu adresa. Paaiskinus,kad yra toks dalykas kaip duomenu apsauga,numeta rageli. Bekit nuo ju kuo toliau

  • 2016 m. pabandžiau parduoti butą pati. Internete pateikiau savo ir parduodamo buto informaciją. Greitai sulaukiau skambučio, lygtai besidominčio kliento. Paskyrėm susitikimą mano bute po darbo. Atvykus moteriškė pradėjo aiškinti, kaip jai sunku buvo užlipti į 5 aukštą, visa serganti ir ką jūs galvojate, tai buvo „Geras būstas“ brokerė. Paprašė, kad aš jos neišvyčiau.Ką ir padariau. Tada pradėjo fotografuoti butą, kaip ir pardavimui.Pamačius skelbimą, jų portale pasibaisėjau nuotraukomis, atrodytų, kad daro antireklamą. Susisiekiau ir paprašiau, kad jas išimtų.Nei kokybės, nei informatyvumo.Dar bandė atvedus pirkėjus, teikti informaciją apie butą. Pasibaisėjau, nes tokio neprofesionalaus pokalbio nesitikėjau.Visko nepapasakosi.Tačiau greitai supratau, kad reikia bėgti…Sėkmingai pardaviau butą pati ir manau, turi dirbti profesionalai:)

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų