P. Židonio nuotr.

Būstų kainų pasiutpolkės nepaaiškina nė ekspertai

Būstų kainų pasiutpolkės nepaaiškina nė ekspertai

Jaunoms šeimoms svajonė turėti nuosavą pastogę darosi panaši į tolstantį miražą. Per pastarąjį pusmetį Panevėžyje butų ir namų kainos pasiekė neregėtas aukštumas –gyvenamasis būstas pabrango apie 10-20 proc.

Brangiausi būstai – miesto centre. Pavyzdžiui, Kranto gatvėje mūriniame name netipinio planavimo dviejų kambarių butas kainuoja 87 tūkst. eurų. Miegamuosiuose rajonuose kainos kiek mažesnės – čia, priklausomai nuo aukšto ir įrengimo, už dviejų kambarių butą prašoma nuo 40 000 iki 65 000 eurų. Būstai pardavinėjami netgi dar nė nepradėti statyti, tik iš brėžinių. Už tokį 52 kv. m. butą Kniaudiškių mikrorajone prašoma 62 000 eurų. Statytojas žada už tą pačią kainą įrengti visą buto apdailą.

Planuojantiesiems pirkti trijų kambarių butą teks dar labiau atverti piniginę. Pavyzdžiui, už antrame aukšte esantį butą blokiniame Parko gatvės name prašoma 63 tūkst. eurų, nors butui reikalingas remontas. O tokiame pačiame aukšte, tik suremontuotas butas mūriniame name Tulpių mikrorajone jau kainuoja 86 tūkst. eurų.

Tiek ekonomistai, tiek ir nekilnojamojo turto ekspertai prognozuoja, kad jeigu ir toliau kainos tokiais tempais kops į viršų, nekilnojamojo turto burbulo sprogimas, koks buvo per 2008 metų krizę, neišvengiamas.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 12 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Ar ekspertai nežino kas tuos ,,burbulus“ pučia? Betonkėse butų kainos turi priklausyti nuo statybinio resurso likučio, t.y.50 metų nuo pastatymo. po to tokie namai turi būti arba kapitaliai pertvarkomi arba griaunami suteikiant gyventojams butus išsimokėtinai. Neaišku pagal kokius kriterijus resursas pratesinėjamas 1965 m.statybos namams ir net renovuojami.

    • Su euru bus nuvertėjimas kaip su tarybiniais rubliais…

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų