Bus prašoma laikinai atidėti dalį įmokų už namų renovacijos paskolas

Bus prašoma laikinai atidėti dalį įmokų už namų renovacijos paskolas

Siekiant, kad daugiabučiai būtų toliau renovuojami ir per karantiną,  taip pat norint sumažinti administracinę naštą bei sutrumpinti terminus, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika siūlo supaprastinti renovacijos procesus.

Be to, K. Mažeikos teigimu, bus siūloma bankams neskaičiuoti delspinigių ar atidėti mokėjimus gyventojams, dabar negalintiems mokėti įmokų.

„Siūloma rekomenduoti finansų įstaigoms per karantino laikotarpį neskaičiuoti delspinigių už suteiktus lengvatinius kreditus, numatyti kredito gražinimo atidėjimo galimybę kredito įmokas vėluojantiems mokėti butų savininkams“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ministras.

Pasak K. Mažeikos, jei Vyriausybė pritars, bus siūloma bankams pagreitinti lengvatinių paskolų išmokėjimo terminus – tai leistų greičiau atsiskaityti su rangovais.

Ministro teigimu, siūloma, kad statybos rangos darbus būtų galima pirkti kartu su techninio projekto parengimu.

„Tai palengvintų ir pagreitintų sąlyginai nedidelių, iki 1,5 tūkst. kv. metrų daugiabučių namų projektų įgyvendinimą, kurių šiuo metu turime apie 450“, – teigė ministras.

Anot jo, taip pat atsisakoma fizinio valstybės paramos sutarčių pasirašymo – užtektų, kad projektas būtų įtrauktas į finansuojamųjų sąrašą einamaisiais metais.

Pasak jo, pakeitimus planuojama priimti Vyriausybės posėdyje kitą savaitę.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų