Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Bus pasiūlyta padidinti baudas už triukšmą

Bus pasiūlyta padidinti baudas už triukšmą

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Mindaugas Skritulskas ketvirtadienį ketina pateikti Seimui Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūlys pažaboti triukšmadarius.

Iki 500 eurų parlamentaras siūlo didinti baudas už triukšmą gatvėse, parkuose ir kitose viešosiose vietose ir iki 700 eurų bausti įmonių vadovus, kurių naudojamose patalpose padarytas toks nusižengimas.
Jeigu Seimas pritartų, „už šauksmus, švilpimus, garsų dainavimą arba grojimą muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kitus triukšmą keliančius veiksmus gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą“ būtų baudžiama nuo 80 iki 300 eurų, o pakartotinais atvejais – nuo 300 šimtų iki 500 eurų.
Šiuo metu tai užtraukia baudą nuo 20 iki 80 eurų, o toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 80 iki 300 eurų.
Tačiau pirmą kartą nusižengusiam, pasak M. Skritulsko, skiriama tik pusė minimalios baudos dydžio bauda, t.y. 10 eurų.
Administracinių nusižengimų kodekse jis taip pat siūlo nustatyti, kad už triukšmą keliančius veiksmus atsakytų ir įmonės, įstaigos ar organizacijos, kurios naudojamose patalpose padarytas nusižengimas, vadovas. Tai užtrauktų jam baudą nuo 300 iki 500 eurų, pakartotinais atvejais – nuo 500 iki 700 eurų. Šiuo metu įmonių vadovams nenumatyta tokia atsakomybė.
Tikimasi, kad siūlomas baudų didinimas bei atsakomybės juridinio asmens vadovui nustatymas turės atgrasomąjį bei prevencinį poveikį, o kartu ir teigiamą poveikį piliečių gyvenimo ir poilsio kokybei.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų