Panevėžio pusiaukelės namai. P. Židonio nuotr.

Brutalios žudikės pratinasi prie laisvės

Brutalios žudikės pratinasi prie laisvės

Bausti negalima pasigailėti – kur dėti kablelį, kai kalbama apie nusikaltėles, itin žiauriai nužudžiusias bendramokslę gimnazistę, o jos kūno dalis planavusias iškepti ir suvalgyti? Už klaikų nusikaltimą nuteistos kalėti 20-iai metų, vos įpusėjus bausmės laikui žudikės iš Panevėžio kalėjimo perkeltos į Pusiaukelės namus miesto centre. Panevėžiečiai vieną jų pastebėjo dirbančią parduotuvės kasoje.

Prieš dvylika metų Lietuvą sukrėtė sunkiai sveiku protu suvokiamas nusikaltimas.
Dvi šiaulietės, tuomet dar gimnazistės, 17-metę iš paralelinės klasės nužudė, kūną supjaustė į gabalus, dalį jų išmetė miesto pakraštyje, o dalį užšaldė.
Už klaikų nusikaltimą nuteistos kalėti 20-iai metų, vos įpusėjus bausmės laikui, vasarą abi iš Panevėžio kalėjimo perkeltos į miesto centre, A. Smetonos gatvėje esančius Pusiaukelės namus.
Šią savaitę socialiniuose tinkluose panevėžiečiai pradėjo dalytis nuotraukomis, kur esą matyti, kad viena iš žudikių dirba vieno prekybos tinklo parduotuvės kasoje.

Į Pusiaukelės namus

Vienturtės dukters netekę brutaliai nužudytos mergaitės tėvai siekė, kad juodosiomis kanibalėmis pramintos žudikės sulauktų maksimalios bausmės – būtų įkalintos iki gyvos galvos.
Visgi teismas tuomet vos aštuoniolikos sulaukusių merginų pagailėjo ir skyrė joms po dvidešimt metų kalėti Panevėžio kalėjime.
Nuo kraupaus nusikaltimo praėjus vos dvylikai metų, dukters netekusius tėvus vasarą pasiekė žinia, kad nuteistos žudikės perkeliamos į Pusiaukelės namus.
Juose nuteistieji intensyviai rengiami grįžti į visuomenę.
Čia apgyvendintieji privalo dirbti arba mokytis, vykdyti numatytas socialinės reabilitacijos priemones.
Skirtingai nei kalėjime, Pusiaukelės namuose bausmę atliekantys nuteistieji gali be apribojimų naudotis pinigais, jiems leidžiama turėti mobilųjį telefoną, kompiuterį, televizorių. Savaitgaliais jie gali išvykti į namus ar aplankyti artimus giminaičius.
Pusiaukelės namai – tarsi pirmas žingsnis į laisvę, mat į juos gali patekti tik „žemos nusikalstamos rizikos asmenys“ ir tie, kuriems iki galimo lygtinio paleidimo liko ne daugiau kaip vieneri metai.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 15 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų