Braškes auginti po stogu D. Kopūstas ėmėsi prieš šešerius metus. Iš pradžių pabandė paeksperimentuoti mažame šiltnamyje tėvų sodyboje Palaukiuose. Tokiam būdui pasiteisinus, ryžosi verslą plėsti. P. Židonio nuotr.

Braškynas po stogu

Braškynas po stogu

Juokaujama, kad ūkininkams nebūna gero oro, bet braškių augintojams pastarosios savaitės – išties neblogos.

Gausus derlius šių raudonšonių uogų kainą numušė iki 2 eurų už kilogramą, nors ankstyvosios kainavo net 12 eurų.

Karsakiškio seniūnijoje, Palaukių kaime, pirmą Panevėžio rajone braškių ūkį šiltnamiuose įkūręs panevėžietis Domantas Kopūstas pastarosiomis savaitėmis miega po keturias valandas per parą. Vakare ūkininkas prižiūri skynimo darbus uogų plantacijose, o ryte su surinkta produkcija pats važiuoja į turgų. Per dieną jam pavyksta parduoti po 400–500 kg šviežių braškių.

D. Kopūstas pasakoja uogų sezoną pradėjęs prieš pusantro mėnesio nuo sunokusiųjų šiltnamiuose. Jų šiame ūkyje keturi ir užima 30 arų. Šiltnamiuose braškės susodintos į maišus, patalpos šiltinamos, todėl pirmasis derlius skinamas gana anksti, jau gegužės viduryje ir, pasak augintojo, būna netgi gausesnis nei lauke. Visgi Domantas sako kol kas iš šiltnamių uogų prirenkantis dar ne tiek ir daug – tokio verslo plėtra reikalauja nemažai investicijų.

Braškes auginti po stogu D. Kopūstas ėmėsi prieš šešerius metus. Mažame šiltnamyje tėvų sodyboje Palaukiuose pabandė paeksperimentuoti pasodinęs braškių. Tokiam būdui pasiteisinus, ryžosi verslą plėsti.

„Pamačiau, kad visai neblogai sekasi auginti ir užsidirbti, todėl prieš trejus metus nusprendžiau pasinaudoti Europos Sąjungos parama ir statyti kelis didelius šiltnamius. Pats viską susikonstravau, nusipirkau sertifikuotų daigų iš Olandijos – norėjosi gauti kokybiškų sodinukų, kad investicijos atsipirktų“, – pasakojo D. Kopūstas.

Visą straipsnį skaitykite liepos 1 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • Nėra gražesnio žmogaus už darbštų žmogų. Tegul jis augina ką išgali, tegu renka, ar augina grybus, ar braškes, ar mūrija statinį , ar augina vištas, gyvulius ir kt. Tai mūsų pažiba, grožis,turtas. Apie juos rašykit, juos fotografuokit,o mes pirksime ir džiaugsimės.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų