Brangi globotinių laimė

Brangi globotinių laimė

Prieš ketverius metus Panevėžyje į atskirus būstus pradėjus iškeldinti iki tol viename būryje gyvenusius iš tėvų paimtus vaikus, reikalai pasistūmėjo tiek, kad šiuo metu jie gyvena jau penkiuose atskiruose butuose.

Tokie bendruomeniniai vaikų globos namai dabar veikia Marijonų, Žemaičių, Statybininkų, Kniaudiškių bei Molainių mikrorajonuose.

Visi butai – 3–4 kambarių, moderniai įrengti, kiekvienas jų skirtas gyventi bei augti ne daugiau kaip 6 vaikams. Keturiuose butuose su vaikais dirba 7, penktame – 6 darbuotojai.

Iki miesto Savivaldybei nuperkant butus be tėvų priežiūros likusiems vaikams, jie augo Socialinių paslaugų centro patalpose Teatro gatvėje. Toje pačioje įstaigoje įsikūrę ir Nakvynės namai.

„Auklėtojos pasakojo, kad vaikams išėjus gyventi į butus, kone peštynės vyko sudarant eilę praustis vonioje. Iki tol vaikai prausdavosi grupinio gyvenimo namų dušuose, tad vonia jiems tapo malonumų, kokių iki tol neturėjo, vieta“, – pasakoja Socialinių paslaugų centro direktorė Lina Kazokienė.

Direktorė mena, kad dar tuomet, kai vaikai gyveno Teatro gatvėje, grupinio gyvenimo namuose, atsakydami į specialistų sudaryto klausimyno klausimą, ko nemėgsta ir kas, jų manymu, turėtų būti kitaip, rašydavo, kad nepatinka patys namai, tokių apskritai neturi būti.

„Dabar, kai vaikai gyvena atskiruose butuose, nė vienas jų taip neberašo. Dabar gauname atsakymus, kad jie nemėgsta, pavyzdžiui, burokėlių ar kopūstų sriubos. O štai gyventi gerai įrengtame bute jiems netgi prestižas“, – teigė L. Kazokienė.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 3 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų