Boksininkai varžėsi tradiciniame V. Karpačiausko turnyre (foto galerija)

Panevėžio „Cido“ arenoje tris dienas vyko XXII tarptautinis Vitalijaus Karpačiausko bokso turnyras. Šiemet Aukštaitijos sostinė sulaukė daugiau nei 60 boksininkų. Be mūsų šalies atletų, įvairiose svorio kategorijose varžėsi sportininkų iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Armėnijos ir Švedijos.

Jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų amžiaus grupėse į finalą pateko penki mūsų šalies boksininkai. Sunkiausioje svorio kategorijoje (per 92 kg) dėl nugalėtojo titulo susirungė panevėžietis Simonas Urbonavičius ir vilnietis Darius Voisnarovičius. Įveikęs savo varžovą Lietuvos sporto universitete studijuojantis S. Urbonavičius tapo šios svorio kategorijos nugalėtoju.

Jaunimo grupėje (svorio kategorija iki 75 kg) nugalėtoju tapo Arvydas Dainys. Jis finale palaužė ukrainiečio Dmitrijaus Magos pasipriešinimą.

Svorio kategorijoje iki 60 kilogramų turnyro nugalėtoju tapo Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis Edgaras Trotenskis. Šioje svorio kategorijoje dėl nugalėtojo titulo varžėsi septyni boksininkai. Finalinėje dvikovoje trenerių Juliaus Kibo ir Mariaus Vyšniausko auklėtinis susitiko su Ukrainos atstovu Leonidu Zincovu ir vieningu teisėjų sprendimu iškovojo pergalę.

Dar vienas mūsų šalies boksininkas Sanderas Aleksandravičius (svorio kategorija iki 66 kg) finale nusileido Vitalijui Jaremko iš Ukrainos ir iškovojo antrąją vietą.

Suaugusiųjų grupėje Panevėžio sporto centro boksininkas Mantas Ramoška (svorio kategorija iki 63,5 kg) užėmė trečiąją vietą.

Šio vaikino treneris Aleksandras Laučenkovas sakė, kad šį kartą į Panevėžį atvyko daug stiprių boksininkų iš kitų šalių, o itin pajėgūs atletai buvo ukrainiečiai.

„Šiuo metu Panevėžyje iš dalies vyksta kartų kaita. Vieni boksininkai, baigę mokyklą, išvyksta studijuoti į kitus Lietuvos miestus, kiti baigia savo karjerą. Mes, treneriai, rankų nenuleidžiame ir ieškome naujų talentų. Šiame turnyre keletas jaunų panevėžiečių pasirodė gerai, nors medalių gausa šįkart pasigirti negalime. Įgyta patirtis kovose su pajėgiais varžovais pravers jauniems boksininkams ateityje“, – „Sekundei“ sakė A. Laučenkovas.

Lapkričio 17–20 dienomis Vilniuje vyks Lietuvos bokso suaugusiųjų čempionatas. Jame ketina dalyvauti ir šeši panevėžiečiai.