Nors dabar nemažai bitininkų ėmėsi kone pramoninės bitininkystės, Šiluose gyvenanti L. Kartanienė nesinaudoja jų darbą lengvinančiais moderniais aparatais. Asmeninio archyvo nuotr.

Bitininkė ėmėsi netradicinių pamokų

Bitininkė ėmėsi netradicinių pamokų

 

Panevėžio bitininkų draugijoje iš 199 narių moterys tesudaro vos penktadalį.

Draugijai vadovaujantis Vaidas Arbutavičius tuo nesistebi: bitininkystė nuo seno laikoma vyrišku užsiėmimu, reikalaujančiu ne tik sumanumo, bet ir fizinės jėgos. Visgi, anot jo, bitininkauti ėmusios moterys niekuo nenusileidžia vyrams, bet dargi garsėja ir išradingumu.

Šilų kaime bitininkaujanti Ligita Kartanienė pasakoja pati augusi bitininkų šeimoje, o tėčiui žuvus, dar paauglė būdama perėmė rūpinimąsi šeimos bitėmis, drauge ir atsakomybę už jas. Baigusi agronomijos studijas ir pagal paskyrimą atvykusi dirbti ir gyventi į Šilus, kaip kraitį atsivežė ir porą bičių šeimų. Dabar L. Kartanienės bityną sudaro 24 šeimos. Be to, kad suka medų, ji veda edukacinius užsiėmimus, pasakoja apie bičių gyvenimą, medaus nešimą, moko lieti žvakes, pagal receptą, paveldėtą iš savo protėvių, kepa medaus pyragą. O vasarai einant į pabaigą, Ligita sukvietė Šilų paauglius pamokyti bitininkystės meno.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 25 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų