Bitės biblioteka rengia tarptautinį pasakojimo festivalį SEKAS 2020 virtualiai

Bitės biblioteka rengia tarptautinį pasakojimo festivalį SEKAS 2020 virtualiai

Pasakojimo menas kaip žaižaruojantis kristalas, kiekvienam pažeriantis vis kitų potyrių. Pasakotojas išlaisvina savo kūrybines galias, fantaziją, savo gebėjimus, kurių galbūt nė neįtarė turėjęs. Klausytojas pasineria į magišką pasakojimo pasaulį, į kitą realybę, susižavi herojais, patiria visą spektrą jausmų, o kartu įgyja ir naujų žinių.

Tokie potyriai laukia tarptautiniame pasakojimo festivalyje SEKAS 2020, kurį gruodžio 1–5 dienomis rengia Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Festivalio tema „Artimi ir tolimi kiekvieno žmogaus gyvenimo herojai“. 2020-ieji yra Lietuvos Respublikos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai. Steigiamojo Seimo pirmoji pirmininkė buvo Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, rašytoja, publicistė, pedagogė, politikė ir feministė. Jos įkvėpti tarptautiniame pasakojimo festivalyje SEKAS 2020 ypatingą dėmesį skiriame stiprių ir drąsių moterų istorijoms, mitams ir pasakoms.

Savo pasakojimais čia dalysis įvairių šalių žodžio meistrai: rašytojai, aktoriai, bibliotekininkai, dėstytojai ir kiti šios srities specialistai. Galėsite išgirsti Rouz Mari Lindfors (Švedija), Džen Bleik (Jungtinė Karalystė), Daivą Ivanauskaitę (Jungtinė Karalystė), Mildą Varnauskaitę (Nyderlandai) ir gausų būrį pasakotojų iš Lietuvos.

Vilnos kamuoliukas gali išsivynioti iki H. Murakamio „Avies medžioklės“, supergalių turinčių moterų patirtys iki legendų apie laumes, vaikams skirtos edukacijos išugdyti gebėjimus kurti savo personažus ir jų istorijas. Klausytojus pakerės profesionalios pasakotojos Džen Bleik iš Jungtinės Karalystės pasakojimas „Iš kur atsirado Gyvenimas ir Mirtis“, kuriam pritars Afrikos būgnų garsai. Džen Bleik yra viena žymiausių pasakojimo meno atstovių, visame pasaulyje rengianti pasirodymus jau daugiau nei trisdešimt metų, dalyvaujanti prestižiniuose festivaliuose.

Įvairiapusėje festivalio SEKAS 2020 programoje – kūrybinės dirbtuvės plačiajai auditorijai, mokymai atminties institucijų specialistams, edukaciniai užsiėmimai vaikams.

Pasakojimo meno festivalio SEKAS 2020 programa vyks virtualioje erdvėje.

Kviečiame visus dalyvauti istorijų pasakojimo akcijoje „Mano herojų kasa“, vyksiančioje festivalio metu. Prisiminkite jus įkvėpusius žmones, ypač stiprias ir drąsias moteris: literatūros herojes, autores, mokytojas, pažįstamas ir nepažįstamas. Herojės ar herojaus vardą ir trumpą istoriją, kaip tas žmogus pakeitė jūsų gyvenimą, siųskite mums. Festivalio pabaigoje supinsime herojų kasą, kuri pavasarį bus eksponuojama interaktyvioje parodoje, o vėliau keliaus per regiono bibliotekas.

Daugiau informacijos apie festivalio renginius, kaip į juos registruotis ir kaip atsiųsti savo herojaus istoriją, rasite bibliotekos svetainėje www.pavb.lt.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų