Biržuose nukritus lėktuvui, pagalbos prireikė ir gelbėtojams

Biržuose nukritus lėktuvui, pagalbos prireikė ir gelbėtojams

Ketvirtadienio vakarą Biržuose nukrito ultralengvasis lėktuvas. Pilotas išsigelbėjo ir pats sugebėjo išsikviesti greitąją.

Policijos pareigūnai apie 19.20 val. sulaukė pranešimo, kad maždaug prieš pusvalandį Biržuose, Kilučių ežero pakrantėje besileisdamas nukrito ultralengvasis lėktuvas „CT-SW“, jaučiamas stiprus kuro kvapas. Į įvykio vietą buvo iškviesti Biržų priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai.

Tačiau atvykę prie ežero gelbėtojų autocisterna įklimpo į pakrantės dumblą. Jai ištraukti teko kviesti dar vieną ugniagesių komandą.

Ugniagesiams teko pėsčiomis klampoti iki nukritusio lėktuvo. Jis rastas nukritęs krūmynuose tarp ežero ir krūmais apaugusios pakrantės. Priekinė lėktuvo dalis rasta nulūžusi po pačiu lėktuvu. Savininko įvykio vietoje nebuvo.

Paaiškėjo, kad lėktuvą pilotavęs 74-ejų Arvydas Valionis pats nusikapstė iki artimiausio gyventojo ir išsikvietė greitąją medicinos pagalbą. Vyras dėl nugaros ir galvos sumušimų paguldytas į Biržų ligoninę.

Vėliau ugniagesiams į įvykio vietą teko skubėti antrą kartą. Šįkart – gelbėti toje pačioje vietoje įklimpusio tirti nelaimės aplinkybių iš Panevėžio atvykusių policijos ekspertų mikroautobuso.

Biržų aeroklubo narys Darius Atkočiūnas žiniasklaidai pasakojo, jog lėktuvas buvo labai geros būklės, ką tik suremontuotas.

„Tikriausiai norėjo leistis aerodrome, bet ore sugedo variklis. Kiekvienam taip gali atsitikti“, – mano D. Atkočiūnas.

Po nelaimės, anot jo, lėktuvas liko neberemontuojamas. Lėktuvas nukrito negyvenamoje teritorijoje. Artimiausi namai maždaug už 100 metrų.

Anot D. Atkočiūno, nukritusį lėktuvą pilotavęs A. Valionis – vienas iš labiausiai Lietuvoje patyrusių lakūnų, baigęs aukštąją aviacijos mokyklą, tuometės Sovietų Sąjungos karinių oro pajėgų pulkininkas, kelis dešimtmečius dirbęs daugelyje Rusijos ir Europos karinių bazių, kariavęs Egipte. Su aviacija biržietis atsisveikino 1986 metais pablogėjus sveikata. Baigęs lakūno karjerą, jis sugrįžo į Biržus.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų