J. Žilytės nuotr.

Bibliotekoje – septyniasdešimt rūšių tulpių

Bibliotekoje – septyniasdešimt rūšių tulpių

„Prižadu jums įkyrėti kiekvieną pavasarį dar ilgą laiką, nes gyvensiu 120 metų“, – šiandien bibliotekoje pristatydamas savo išaugintų tulpių parodą žadėjo gėlininkas Janis Salensas. Jam dabar 78-eri.

Po dvejų metų pertraukos bibliotekoje pristatoma tulpių paroda džiugina žydėjimo grožiu, veislių įvairove, spalvų ir formų gausa, iškalbingais pavadinimais. Iš Latvijos atvykęs, netoli Bauskės 800 kvadratinių metrų ploto gėlynus auginantis Janis Salensas sakė, kad tulpes reikia mylėti, šitos gėlės tai jaučia.

Augintojas pasakojo, kad šis pavasaris tulpėms buvos sunkus, nes šaltas ir pakankamai sausas. Praeitų metų pavasaris buvo labai šlapias, svogūnėliai kurį laiką buvo po vandeniu. Tai gėlėms kenkia. Taip pat jo gėlynams kurį laiką kenkė graužikai, kurie išnešiodavo ir sumaišydavo gėlių svogūnėlius. „Tačiau jau padeda dovanų gautas pagalbininkas, toks juodas su baltomis letenėlėmis“, – juokavo gėlininkas.

Į biblioteką ir Panevėžį žydėjimo grožį atvežantį atkaklųjį gėlininką sveikino Panevėžio vicemeras Valdemaras Jakštas, linkėjo jam sveikatos ir atvažiuoti kiekvieną pavasarį.

Pasak gėlininko, pasaulyje yra 5 000 tulpių rūšių. Parodoje bibliotekoje išvysite daugiau kaip 70 rūšių, o savo gėlynuose J. Salensas turi apie 300 rūšių tulpių. Jis džiaugėsi naujomis šiais metais bibliotekoje pristatomomis veislėmis – „Whispering dream“ ir „Yellow baby“.

Tulpių parodas Janis Salensas yra eksponavęs įvairiose vietose Rygoje, Marko Rothko meno centre, kelte Ryga-Stokholmas.

Tulpių parodą bibliotekos Atrijaus terasoje galite apžiūrėti šiandien iki 19 val., o rytoj, gegužės 14 d., – iki 24 val. Biblioteka bus atvira Muziejų nakties proga.

J. Žilytės nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų