Bibliotekoje pražydo jūra kardelių

Bibliotekoje pražydo jūra kardelių

 

Į Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteką šiomis dienomis plūsta ne tik knygų, bet ir gėlių mylėtojai.

Bibliotekos Atrijaus terasą užpildė įspūdingi kardelių žiedai, užauginti Lietuvos bei Latvijos gėlių ūkiuose. Tai – jau dešimtoji čia surengiama tarptautinė kardelių paroda.

Įspūdingus gamtos kūrinius į Aukštaitijos sostinę tradiciškai atvežė gėlių augintojai ir selekcininkai iš Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės.

Šiųmetėje parodoje savo užaugintas ir išpuoselėtas gėles pristato Laimonis Zakis, Virginija Gasiūnaitė, Danutė Simonaitienė, Antanas Markevičius, Alvydas Lukoševičius, Silvestras Ramanauskas, Leonas Adomavičius, Alfonsas Žobakas.

Gėlininkus traukia Panevėžys

Patyręs augintojas Antanas Markevičius juokėsi reziduojantis tarp dviejų gėlynų – Kauno ir Alytaus. Nors, kaip ir kiti selekcininkai, A. Markevičius kuklinosi kalbėti apie save, parodos atidaryme nebuvo pamiršta paminėti jo nuopelnus.

Jis tapo antruoju selekcininku iš buvusios Sovietų Sąjungos, kuriam Tarptautinė kardelių augintojų asociacija, įsikūrusi Jungtinėse Amerikos Valstijose, įteikė aukso medalį.

Mes, gėlininkai, kuo toliau, tuo labiau jaučiamės nebereikalingi. Bet kai atvažiuojame į Panevėžį, pamatome tokį pulką į parodą atėjusių žmonių, ant širdies tikrai lengviau pasidaro“, – kalbėjo A. Markevičius.

Galerija

Visi šių gėlių auginimo meno gerbėjai ir žinovai ypač laukė selekcininko Laimonio Zakio iš Liepojos (Latvija), kurio darbotvarkė – itin įtempta. Prieš pat parodą Panevėžyje savo kardelius jis pristatė Rygoje, o iškart po parodos išvyko į didelę gėlių ekspoziciją Liepojoje.

Į atidarymą atvykęs Lietuvos gėlininkų sąjungos valdybos pirmininkas Edvinas Jasikevičius kvietė parodos lankytojus į augalus pasižiūrėti selekcininkų akimis ir suprasti, koks tai sunkus darbas, nors žiedams pražydus ir teikia neapsakomą pasitenkinimą.

Ateities vizija

Jubiliejinę parodą jau galima vadinti tarptautine selekcininkų paroda. Vos kelias dienas veiksiančios ekspozicijos metu bus galima pamatyti amerikiečių, baltarusių, čekų, latvių, lietuvių, rusų, slovakų, ukrainiečių selekcininkų išvestų veislių kardelius.

Be šių, neretai su mokslo metų pradžia tapatinamų gėlių žiedų, lankytojai gali pasigrožėti ir jurginais. Planuojama, jog ateityje jau tradicinė ir visų laukiama paroda taps kur kas įvairesnė, išsiplės – dalyvauti bus kviečiami ir kitų gėlių rūšių augintojai.

Ypatingas noras ir svajonė organizuoti parodą, į kurią galėtų įsitraukti visi Panevėžio ir šio krašto žmonės, parodyti savo gražiausius žiedus“,– sveikindama susirinkusius dalyvius ir svečius kalbėjo bibliotekos direktorė Rima Maselytė.

Nors šie metai gėlių augintojams nebuvo palankūs, nes sausra nualino tiek kardelius, tiek jurginus, panevėžiečiams ir miesto svečiams selekcininkai pristatė akį kerinčią ir širdį pavergiančią kolekciją.

Nepaisant gėlėms prastų šios vasaros oro sąlygų, grožio mylėtojams pristatyta jūra margaspalvių žiedų. Jiems eksponuoti Atrijaus terasa ideali: čia ant margaspalvių gėlių krentant natūraliai dienos šviesai, atsiskleidžia tikroji gėlių spalva.

Paroda veiks iki rugpjūčio 24 d. bibliotekos darbo laiku.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų