Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia skaitytojus ir miesto bendruomenę rinkti žymų kraštietį, kurio vardu galėtų būti pavadinta ši kultūros įstaiga.

Bibliotekai renka naują vardą

Bibliotekai renka naują vardą

 

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka, dar metų pradžioje sutikusi trisdešimtmetį, tokią progą nori paminėti ypatingai – pasivadinti žymaus kraštiečio vardu. Kurio iš šio krašto šviesuolių pavarde galėtų vadintis kultūros įstaiga, patarimo klausiama pačių panevėžiečių.

Paskelbtoje apklausoje siūloma rinktis iš kelių Panevėžio kultūrai nusipelniusių asmenybių: rašytojo, pedagogo Motiejaus Lukšio, poetės Elenos Mezginaitės, kunigo, rašytojo Julijono Lindės-Dobilo, vaikų rašytojo Mato Grigonio ar buvusio „Panevėžio balso“ redaktoriaus, rašytojo Konstantino Jasiukaičio. Savo kandidatus gali pateikti ir patys bibliotekos lankytojai bei visi miesto bendruomenės nariai.

Kaip teigė Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Loreta Breskienė, idėja persivadinti garsaus kraštiečio vardu brendo jau seniai – bene visos didesnių miestų ir miestelių viešosios bibliotekos turi garsių rašytojų, menininkų, visuomenininkų vardus.

„Dar per anksti būtų sakyti, kad išties renkame naują vardą, bet apie tai jau seniai galvojame. O ši apklausa – savotiškas pasvarstymas. Norime pasižiūrėti, kaip šią idėją priims miesto bendruomenė“, – sakė L. Breskienė.

Varžytuvės dėl šviesuolių

Rinkti vardą bibliotekai panevėžiečiai galės iki pat rudens, o tuomet bus sprendžiama, ką daryti su balsavimo rezultatais. Mat tik paskelbus apklausą paaiškėjo, kad kai kurių šviesuolių vardai jau užimti.

„Išrinkti kandidatus nebuvo lengva, bet kaip dabar supratome, ne visi pasiūlyti kandidatai tinka. Iš karto sulaukėme Panevėžio rajono viešosios bibliotekos komentaro, kad vaikų rašytojo M. Grigonio vardu jie patys planuoja pasivadinti. O E. Mezginaitės atminimu rūpinasi Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka – turi ne tik jos knygų fondą, bet ir organizuoja įvairius jai atminti skirtus festivalius ir renginius. O gal miesto bendruomenė pasiūlys ir kitų kandidatų, garsinančių mūsų miesto vardą?“ – kalbėjo L. Breskienė.

Jos teigimu, bibliotekos pervadinimas žymaus kraštiečio vardu būtų ne tik gražus žmogaus veiklos įprasminimas, bet ir suteiktų tam tikro svorio bibliotekai. Nors tikrasis jos gimtadienis buvo metų pradžioje, šventę skaitytojams, darbuotojams bei visai miesto bendruomenei planuojama surengti rudenį, lapkričio pabaigoje. Galbūt jau tada biblioteka pasipuoš nauju vardu.

„Tai nebus didelė šventė, nes ir amžius nėra solidus, bet per trisdešimt metų daug kas nuveikta, turime gražių tradicijų, skaitytojų ratą. Galbūt ta proga ir persikrikštysime“, – sako L. Breskienė.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų