Pačių įvairiausių spalvų, formų kardeliai, jurginai, viendienės ir kitos artėjantį rudenį primenančios gėlės pražydo po bibliotekos skliautais. P. ŽIDONIO nuotr.

Biblioteka pražydo Baltijos kelio gėlėmis

Biblioteka pražydo Baltijos kelio gėlėmis

Pačių įvairiausių spalvų, formų kardeliai, jurginai, viendienės ir kitos artėjantį rudenį primenančios gėlės pražydo po Panevėžio apskrities Garbrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos skliautais.

Dvyliktoji respublikinė kardelių paroda neatsitiktinai rengiama Baltijos kelio išvakarėse.

Kardeliai yra tapę šios vienybės akcijos simboliu ir pelnę Baltijos kelio gėlės vardą – daugelis pamena, kaip iš lėktuvų pilotai tądien barstė jų glėbius.

Parodoje eksponuojami įspūdingi gėlių žiedai iš įvairių Lietuvos vietovių ir Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodo, užimančio net 62,5 hektaro.

Parodoje galima išvysti ir kitų šalių selekcininkų išvestų kardelių, tačiau šiemet pasigesta kaimynų latvių, kurie ne kartą į Panevėžį buvo atvežę savo užaugintų gėlių.

„Latviai negalėjo atvažiuoti. Ne koronavirusas kaltas – nieko bendro su juo. Lyg tyčia penktadienio rytą Liepojoje buvo atidaryta respublikinė kardelių paroda“, – paaiškino renginio iniciatorius, kardelių selekcininkas panevėžietis Alfonsas Žobakas.

Šiemet savo žiedais panevėžiečių negalėjo pradžiuginti ir garsusis selekcininkas Antanas Markevičius. Į parodą jis atveždavo apie 30 ar net daugiau rūšių kardelių. Šiemet tarp žydinčių eksponatų gausiau jurginų. Selekcininkė Danutė Simonaitienė iš Marijampolės krašto, iki šiol nepraleidusi nė vienos parodos Panevėžyje, šiemet pristato ne tik įvairiaspalvių jurginų, bet ir budlėjų.

„Mes buvo įpratę prie baltų ir melsvai violetinių budlėjų, o šiemet atvežė bent penkių įvairių spalvų“, – stebisi A. Žobakas.

Anot jo, šiųmetė sausra turėjo įtakos ir kardeliams. Pasak selekcininko, iki normalaus ūgio kardeliams trūksta keturių penkių, kartais ar net šešių pumpurų, tačiau nuo to šių gėlių grožis nė kiek ne menkesnis.

Žydinčiais eksponatais pasigrožėti dar galima suspėti iki šio šeštadienio 15 valandos.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų