I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Besparnio namui grąžino tikrąjį veidą

Besparnio namui grąžino tikrąjį veidą

Liko visai nedaug ir šimtametis praeityje garsaus Panevėžio šviesuolio Juozo Čerkeso-Besparnio raudonplytis namas Skaistakalnio parke bus prikeltas naujam gyvenimui.

Planavę pabaigtuvių vainiką iškelti dar vasaros pabaigoje, dabar statybininkai istorinio pastato su jame išsaugotomis autentiškomis detalėmis pabaigtuves kelia į sausį.

Tačiau tai dar tik I-ojo suplanuoto projekto etapo pabaiga. Šalia istorinio palikimo suprojektuoti modernūs stiklo statiniai.

„Kai pradėjome dirbti, čia tebuvo begriūvančios išorinės ir vidaus kapitalinės dienos. Nebuvo net stogo, pastato viduje augo rankos storumo medžiai“, – pasakoja prieš metus istorinio namo rekonstruoti stojusių rangovų, įmonės „Kriautė“ generalinis direktorius Jaunius Kavaliauskas.

Šiandien raudonų plytų pastato fasadas jau visiškai rekonstruotas, į pabaigą eina ir vidaus patalpų remontas. Istorinio namo išorė jau dabar atrodo taip pat, kaip tuomet, kai šioje sodyboje, pramintoje Pragiedruliais, gyveno J. Čerkesas–Besparnis, į kūrybos vakarus rinkdavosi miesto inteligentija.

Statybininkams pasiekti tokį rezultatą padėjo išlikusi istorinė medžiaga – šios vietos senos nuotraukos.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 25 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • Laba gražs nams. Kuokia kaina šituos truobos? Nuoru nuspirkt.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų