Besiruošiant konkursui, arba kaip Kristupas Kolumbas šventė savo gimtadienį Panevėžyje

Besiruošiant konkursui, arba kaip Kristupas Kolumbas šventė savo gimtadienį Panevėžyje

Paskutinis rugpjūčio pučiamųjų muzikos koncertas baigėsi, bet tai nebuvo paskutinis „Dūdų vasaros“ festivalio penktadienis. Prieš akis dar visas rugsėjis ir keturi jo penktadieniai, laukiantys profesionalių, žymių Lietuvos ir užsienio orkestrų.

Rugpjūčio 25-os dienos koncertas taip pat maloniai nustebino. Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro vario dūdų orkestras „Sklepučini“ (vadovas Vilmantas Vapsva) paruošė naują programą Karibų tema. Beveik savaitę jaunieji muzikantai „galando“ dūdas, tobulino grojimo techniką Utenos kaimo turizmo sodyboje, besiruošdami konkursui, vyksiančiam Vokietijoje rugsėjo 6–12 dienomis.

Tobulinimosi stovykloje muzikuojančiam jaunimui vadovavo lektoriai iš Belgijos: Tim de Meseneer, Simon van den Eede, Jens de Pauw ir lietuvis Martynas Bražas. Koncerte skambėjo sudėtingo atlikimo reikalaujanti muzika, tarp jų – belgų kompozitorių kūriniai. Atskirai pasirodė perkusijos, trombonų grupės. Tai jau ketvirtas šių metų „Dūdų vasaros“ orkestras, suteikęs panevėžiečiams galimybę pasimėgauti „muzikiniu desertu“ pirmiau nei užsienio žiūrovams.

Nors orkestrantai to nesitikėjo, bet jų paruošta rugpjūčio 25-os dienos programa pagerbė ir vieną pasauliui ypatingą žmogų. 1451 metų rugpjūčio 25 dieną gimė žymusis keliautojas, kartografas, Genujos miesto jūrininkas, tarnavęs Ispanijos karališkajai porai Ferdinandui ir Izabelei ir tradiciškai vadinamas „Amerikos atradėju“ – Kristupas Kolumbas. Būtent jis perplaukė Atlanto vandenyną ir pasiekė Amerikos krantus, t. y. Karibų salyną, nors tuo metu manė, kad priplaukė Tolimuosius Rytus. Išplaukęs trimis laivais „Nina“, „Pinta“ ir „Santa Maria“, Kolumbas tikėjosi įrodyti, kad Žemė yra apvali, ir Indiją galima pasiekti, plaukiant į priešingą pusę. „Sklepučini“ koncerto, pavadinto „Karibais“, dieną Kristupui Kolumbui sukako 566-eri metai.

Rugsėjo 1 d. 17 val. gros „Dūdų vasaroje“ dar nematytas kolektyvas, atliekantis Balkanų, Lietuvos žydų (litvakų), čigonų, rumunų muziką – „Rakija Klezmer Orkestar“. Šis koncertas taip pat bus pripildytas egzotikos.

Pasitikime rudenį, klausydamiesi spalvingos muzikos!

Organizatoriai – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (lbba.lt).

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų