Besirenkantiems inžinerijos, IT ir matematikos sričių studijas – finansinė paskata

Besirenkantiems inžinerijos, IT ir matematikos sričių studijas – finansinė paskata

Ekonomikos ir inovacijų ministerija priėmė sprendimą dėl tikslinių skatinamųjų stipendijų paskirstymo.

Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės ir Utenos regionų aukštosiose mokyklose besimokantiems studentams visus ketverius metus kas mėnesį bus skiriamos tikslinės 200 Eur dydžio stipendijos. Finansinė paskata teks ir KTU Panevėžio technologijos ir verslo fakulteto bei Panevėžio kolegijos studentams.

Stipendijos bus skiriamos asmenims, pasirinkusiems programuojamos automatikos sistemos (KTU Panevėžio technologijos ir verslo fakultetas), kompiuterių tinklų administravimo, informacijos sistemų kūrimo ir priežiūros, elektros ir automatikos įrenginių, kompiuterių technikos, elektromechanikos programas (Panevėžio kolegija). Šiemet numatoma skirti 420 stipendijų, kurios bus mokamos visą studijų laikotarpį, taip siekiant motyvuoti nenutraukti studijų ir savo tolimesnę karjerą sieti su studijų regionu.

Kaip pastebi Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Lietuvos verslas ir užsienio investuotojai kasmet labiausiai laukia informacinių technologijų, inžinerijos ir technologijos studijų programų absolventų. Panevėžio mieste ir regione specialistų paklausa ir toliau išlieka didelė – rinkai reikia savo srities profesionalų.

Kvalifikuotų gamybos srities specialistų – ypač šiuolaikines technologijas išmanančių inžinerijos srities profesionalų – trūkumas viešojoje erdvėje jau kurį laiką minimas kaip viena ryškiausių šalies darbo rinkos tendencijų. Todėl buvo atrinktos inžinerijos ir IT srities programos, pagal kurias paruošiamų darbuotojų labiausiai trūksta Lietuvoje. Skatinamųjų stipendijų skyrimas informatikos ir inžinerijos studijų programas besirenkantiems studentams didintų regionų aukštųjų mokyklų patrauklumą ir galimybes pritraukti besimokančiuosius į šias programas. Didesnė aukštąjį mokslą baigusiųjų inžinerijos ir IT specialistų pasiūla didintų regionų patrauklumą kokybiškas darbo vietas kuriančioms investicijoms, spartintų transformaciją į aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, didintų įmonių galimybes diegti pramonės 4.0 sprendimus.

Jau veikiančios Lietuvoje gamybos įmonės riboja savo plėtros galimybes, o naujos įmonės sunkiai renkasi mūsų šalį dėl nepakankamos kvalifikuotų, aukštąjį inžinerinį ir IT srities išsilavinimą turinčių darbuotojų pasiūlos. Atsižvelgiant į esamą Lietuvoje veikiančių investuotojų poreikį bei prognozuojant potencialias investicijas, pažymėtina, kad inžinerinei pramonei rengiamų specialistų poreikis yra gerokai didesnis už dabartinę pasiūlą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų