A. MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

Bernatoniuose karaliavo sūriai

Bernatoniuose karaliavo sūriai

Šeštadienį bernatoniškiai ir šios gyvenvietės svečiai – kas nešini sūriais, kas gera nuotaika, – rinkosi į 17-ąją sūrių šventę.

Valstybės šimtmečio proga šiemet buvo sumanyta pristatyti mažiausiai šimtą sūrių. Tad iki šventės dar likus kelioms dienoms Bernatonių bendruomenės šaldytuvai lūžo – jos nariai jau buvo suslėgę daugiau kaip šešias dešimtis gardžių sūrių.
Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio vadovė bei Bernatonių bendruomenės pirmininkė Reda Manikienė tikino, jog kiekvienas sūris – išskirtinis. Juos gaminusieji esą sudėjo visą savo išmonę, fantaziją ir įgūdžius.

Nors, pasak bendruomenės pirmininkės, visame kaime laikomas karves kone ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuoti, pieno Sūrio šventei niekada nepritrūksta. Šio gardaus produkto tiek, kiek reikia, dovanoja Bernatonių žemės ūkio bendrovė. O ir pačios šeimininkės išradingos. R. Manikienė pasakoja, kad sūriams slėgti naudojamas ne tik karvių pienas, bet ir ožkų, taip pat morkos, obuoliai.

A. MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

A. MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

„Tie sūriai būna vienų kepti, kitų – gardinti spanguolėmis ar želė gabaliukais. Žmonių išmonė neribota!“ – neslepia pasididžiavimo savo bendruomenės šeimininkėmis R. Manikienė.

Išrinkti iš tokios gausybės ir įvairovės geriausią, gardžiausią ar gražiausią sūrį būtų sunkiai įmanoma užduotis, tad kiekvienas gaminusysis gauna prizą. Laukta ir svečių iš svetur, tačiau sudalyvavę Panevėžio miesto gimtadienyje kaimynai latviai tiesiog fiziškai nespėjo prigaminti sūrių.

Visi šventei pagaminti sūriai buvo pristatyti tikrame parade. Vėliau jai buvo galima pasigrožėti ir iš arčiau, vyko degustacijos. O norintieji galėjo įsigyti sūrių loterijos bilietų. Visi jie buvo laimingi – nė vienas loterijos dalyvis negrįžo namo be didesnio ar mažesnio prizo. R. Manikienė Sekundei.lt pasakojo, kad anksčiau buvo tradicija rengti aukcioną ir jame pardavinėti sūrius, tačiau šiemet apsiribota loterija – ir smagiau, ir greičiau laimėjimą paskanauti galima.

Šiandien Bernatoniuose akis paganyti buvo galima ne vien į sūrius, bet ir paklausyti koncertų, įsigyti lauktuvių mugėje, vaikai išvydo spektaklį, laukė ir poniai, batutas ir kitos linksmybės.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų