I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Bernatonių pasididžiavimas – Sūrio šventė

Bernatonių pasididžiavimas – Sūrio šventė

Pieno, morkų, obuolių, su spanguolėmis ir be jų, dideli ir maži – įmantriausi sūriai šeštadienį buvo dėmesio centre Bernatoniuose. Čia aštuonioliktą kartą vyko tradicinė šio krašto kulinarinio paveldo Sūrio šventė.

Lietuviška virtuvė neįsivaizduojama be balto varškės sūrio. Jį kadaise mokėjo slėgti kiekviena save gerbianti gaspadinė. Tačiau tiek rūšių sūrių, kiek šiais laikais sugeba sugalvoti Bernatonių moterys, tikriausiai nė viena nebuvo regėjusi.

„Aš pati darau sūrį su spanguolėmis, – pasakojo Sekundei.lt sūrių mėgėjus į Bernatonius šį savaitgalį sukvietusi minėtos gyvenvietės bendruomenės pirmininkė Reda Ona Manikienė. – Mano sesuo labai skaniai pagamina iš morkų. Kitos mūsų moterys prislegia iš obuolių, iš ožkų, karvių pieno. Tikrai kūrybingos šeimininkės esam – išmonės mums netrūksta!“

Barnatonietės šiemet svečiams pasiūlė per penkias dešimtis išskirtinių savo gamybos produktų. Visi sūriai, iki renginio laikyti šaldytuvuose, savo šlovės valandos sulaukė šventiniame parade. Jame buvo galima ne tik grožėtis, bet ir ragauti bei išbandyti laimę sūrių loterijoje.

O kad svečiai – ir ypač mažieji – nepamirštų, iš kur toks lietuvių valgis atsirado, renginyje dalyvavo ir nuo sūrių gamybos neatsiejami „tiekėjai“: garduose mekeno ožkos, mūkė karvės.

„Vaikams jos jau tampa nežinomu dalyku, – apgailestavo R. O. Manikienė. – Jei anksčiau kiekvienam kieme augindavo gyvulius, dabar tai – tikra retenybė…“

Mažiesiems šventės lankytojams Bernatonių bendruomenė galėjo pasiūlyti ir daugiau pramogų. Rodytas Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis „Lietuviški perdainavimai“, vaikai galėjo džiaugtis muilo burbulais, piešiniais ant veidukų.

Tuo metu suaugusieji sūrius užsigardžiavo liaudiška muzika. Koncertavo Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio meno mėgėjų kolektyvai, dainas traukė Trakiškio, Raguvos ir Radviliškio rajono kapelos, jiems kelią į gerą nuotaiką rodė pats estrados atlikėjas Vitalijus Pauliukas, šoko Tiltagalių moterys. Panevėžio kino centras „Garsas“ šventės dalyviams rodė filmą po atviru dangumi.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų