Berlyno miesto vadovė pusvalandį kalbėjosi su tariamu V. Kličko. EPA-ELTA nuotr.

Berlyno vadovė pusvalandį kalbėjosi su tariamu V. Kličko

Berlyno vadovė pusvalandį kalbėjosi su tariamu V. Kličko

Apgavikas, dėjęsis Kyjivo meru Vitalijumi Kličko, vaizdo ryšiu susisiekė su Berlyno valdančiąja burmistre Franziska Giffey ir pusvalandį bendravo su ja, praneša Vokietijos laikraštis „Tagesspiegel“.

Berlyno Senato kanceliarija paskelbė, kad penktadienį antroje dienos pusėje vaizdo ryšiu įvyks pokalbis su Kyjivo meru. Esą susitikimo paprašė Ukrainos atstovai.

Data buvo suderinta per Senato kanceliarijos Protokolo skyrių birželio pradžioje. Kokiais kanalais tai buvo padaryta, kol kas nežinoma.

18 val. 45 min. Senato kanceliarija pranešė, kad pokalbis buvo nutrauktas, nes jo eiga ir klausimų kėlimas berlyniečiams sukėlė įtarimų.

Pasak Senato spaudos sekretorės Lisos Frerichs, iš pradžių apsimetėlis teiravosi apie padėtį Berlyne ir pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą, bet vėliau pasipylė klausimai, kurie pasirodė įtartini.

„Deja, tai tikrovės dalis, karas kariaujamas visomis priemonėmis, taip pat ir internetu, siekiant pakirsti pasitikėjimą ir diskredituoti Ukrainos partnerius ir sąjungininkus“, – sakė žurnalistams F. Giffey.

Penktadienio vakarą „tikrasis“ V. Kličko leidiniui „Bild“ patvirtino, kad su Berlyno vadovė bendravo ne jis.

Kol kas nežinoma, ar apsimetėlis buvo panašus į V. Kličko, ar buvo naudojama speciali programinė įranga.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų