Benediktas XVI pašarvotas Šv. Petro bazilikoje

Benediktas XVI pašarvotas Šv. Petro bazilikoje

Popiežiaus emerito Benedikto XVI palaikai pirmadienį pašarvoti Šv. Petro bazilikoje.

Lankytojams Vatikane leista jį pagerbti nuo 9 valandos. Ketvirtadienį jo įpėdinis popiežius Pranciškus vadovaus laidotuvėms didžiulėje Šv. Petro aikštėje, o paskui Benedikto palaikai atguls į kapą Šv. Petro bazilikos kriptoje.

Buvęs pontifikas Josephas Ratzingeris mirė šeštadienio rytą Vatikane, būdamas 95 metų. Trečiadienį paaiškėjus, kad jo sveikata pablogėjo, popiežius Pranciškus paragino katalikus už jį melstis.

Vokietijoje gimęs Benediktas XVI buvo katalikų bažnyčios galva 2005–2013 metais, tačiau pabuvęs popiežiumi kiek mažiau nei aštuonerius metus savo noru atsistatydino ir tapo pirmuoju per šimtmečius tai padariusiu popiežiumi. Savo sprendimą jis grindė silpna sveikata, neleidžiančia dirbti tokio sudėtingo darbo. Manoma, kad po tokio jo poelgio popiežius Pranciškus ir kiti pontifikai taip pat gali atsistatydinti dėl silpnos sveikatos.

Pastarąjį dešimtmetį Benediktas gyveno Vatikano soduose esančiame Mater Ecclesiae vienuolyne, ten ir mirė. Pirmadienio rytą jo kūnas bus perkeltas į baziliką, tikintieji galės su juo atsisveikinti tris dienas.

Popiežius emeritas Benediktas XVI mirė Naujųjų išvakarėse. EPA-ELTA nuotr.

Popiežius emeritas Benediktas XVI mirė Naujųjų išvakarėse. EPA-ELTA nuotr.

Sekmadienį Vatikanas paskelbė nuotraukas, kuriose matyti raudonais popiežiaus gedulo drabužiais aprengtas Benedikto kūnas su auksu apkraštuota mitra ant galvos, gulintis ant katafalko vienuolyno koplyčioje.

Vatikano teigimu, Benedikto laidotuvės bus „iškilmingos, bet paprastos“. Vatikanas dar nepaskelbė išsamaus svečių sąrašo, tik nurodė, kad atvyks delegacijos iš Italijos ir Benedikto gimtosios Vokietijos.

Savaitgalį per tris Naujųjų metų renginius Vatikane popiežius Pranciškus pagerbė Benediktą, „padėkojęs Dievui už šio Evangelijai ir Bažnyčiai ištikimo tarno dovaną“. 86 metų Pranciškus užsiminė galįs pasekti Benedikto pavyzdžiu ir pasitraukti, jei nebegalės eiti pareigų.

Liepą kelio skausmus kenčiančiam Pranciškui teko pasinaudoti neįgaliojo vežimėliu, jis prisipažino turįs sulėtinti greitį arba pamąstyti apie atsistatydinimą. Praeitą mėnesį Pranciškus atskleidė, kad pradėdamas eiti pareigas pasirašė atsistatydinimo laišką, jei dėl prastos sveikatos nebegalėtų eiti pareigų.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų