Panevėžiečiai konkursui šįmet pateikė tris idėjas.

Bendruomenės idėjos lauks gyventojų verdikto

Bendruomenės idėjos lauks gyventojų verdikto

Vienai, daugiausia panevėžiečių balsų surinkusiai, idėjai išpildyti šįmet skyrusi tris kartus daugiau lėšų nei ankstesniais metais, Panevėžio savivaldybė gerokai aukščiau iškėlė ir sąlygų kartelę.

Konkursui pateiktų idėjų autoriams teks pasistengti surinkti ne vieną tūkstantį balsų.

Prieš penketą metų Panevėžyje pradėtas rengti bendruomenės iniciatyvų konkursas, skirtas miesto viešųjų erdvių infrastruktūrai gerinti ir patrauklumui didinti. Taip siekiama skatinti gyventojų iniciatyvą gražinti Panevėžį patiems nusprendžiant, kokia idėja verta būti išpildyta už biudžeto lėšas.

Savivaldybės nevyriausybinių organizacijų koordinatorės Godos Voveriūnaitės-Kaminskienės teigimu, šiemet panevėžiečiai konkursui pateikė 4-is projektus. Tiesa, vienas jų neatitiko reikalavimų ir toliau nebus svarstomas.

Jo pateikėjai tik abstrakčiai pasiūlė už Pilėnų mikrorajone nebaigtos statyti mokyklos pardavimą gautus pinigus ar pasitelkiant kitus finansavimo šaltinius įrengti „nors vieną viešąją erdvę šiame mikrorajone“.

Tačiau vien abstrakčios idėjos nepakanka, kad ji virstų realybe.

Konkursui reikėjo pateikti ir idėją, ir jos naudą miesto gyventojams, ir įgyvendinimo preliminarią sąmatą, taip pat vizualizaciją.

Visas šias sąlygas atitiko trys projektai.

Visą straipsnį skaitykite vasario 22 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų