P. Židonio nuotr.

Bendrijų gatvė džiaugsis nauju rūbu

Bendrijų gatvė džiaugsis nauju rūbu

Panevėžio pietinėje dalyje, V. Alanto gatvės gale iškilę žemių kalnai ir sunkiasvorė technika ne vienam panevėžiečiui sukėlė susidomėjimą. Mat šioje vietoje nuo seno numatyta ją pratęsti sujungiant su Savitiškio gatve.

Pasikeis iš esmės

Visgi kelininkai ėmėsi ne V. Alanto g., o ją su J. Tilvyčio gatve jungiančios, dvi sodininkų bendrijas dalijančios Bendrijų gatvės.

Startavus remonto darbams eismui uždarytą Bendrijų gatvę planuojama išasfaltuoti, įrengti modernų apšvietimą, pėsčiųjų taką. Gatvės remontas kainuos daugiau nei 820 tūkst. eurų.

Pasak Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Dariaus Linkono, jei darbai eisis sklandžiai, remontą planuojama užbaigti per metus.

„Bendrijų gatvė nepriklausė nė vienai sodininkų bendrijai – buvo kaip skiriamoji, todėl ją perėmė Savivaldybė“, – teigė D. Linkonas.

„Sulaukdavome daug jaunų šeimų prašymų kuo greičiau sutvarkyti Bendrijų gatvę, kad vaikai kelyje būtų saugesni.“

D. Linkonas

Ši gatvė, skirtingai nei dauguma esančių sodininkų bendrijose, turi ganėtinai platų vadinamąjį koridorių. Ji atitinka visus keliamus reikalavimus ir po kapitalinio remonto taps šiuolaikiška gatve.

Pasak D. Linkono, ją sutvarkius taps patogiau ne tik sodininkams.

„Iš šios miesto dalies važiuojantiems Upytės kryptimi nebereikės siekti žiedinės sankryžos, kad išvažiuotų iš miesto, tvarkinga Bendrijų gatvė išves tiesiai į J. Tilvyčio g. Geriau bus ir gyventojams, jiems nebereikės skęsti dulkėse“, – sako vedėjo pavaduotojas.

Savivaldybę skundais dėl apgailėtinos būklės Bendrijų gatvės, jungiančios V. Alanto ir J. Tilvyčio gatves, užvertę gyventojai jau sulaukė kelininkų – pradėtas kapitalinis jos remontas. P. Židonio nuotr.

Užvertė skundais

Bendrijų gatvė jau ne vienerius metus prašėsi remonto. D. Linkono teigimu, kažin ar ją galima vadinti kažkada asfaltuota. Anot jo, prieš 30–40 metų galbūt ir bandyta kažką tiesti, tačiau dabar liko vien duobės ir žvyras. Kad gatvė būtų bent išvažiuojama, miesto Savivaldybė pavasarį lygindavo greideriu, veždavo skaldos, žvyro. Pasak D. Linkono, praktiškai nuo 2015 metų Savivaldybė nuolat gaudavo šios gatvės gyventojų skundų ir prašymų.

Jiems tekdavo klampoti per purvą važiuojamąja kelio dalimi – šaligatvių čia nebuvo, o vasarą ryti dulkes.

„Sulaukdavome daug jaunų šeimų prašymų kuo greičiau sutvarkyti Bendrijų gatvę, kad vaikai kelyje būtų saugesni“, – pripažįsta Savivaldybės atstovas.

Savivaldybės septynerių metų planuose nutiesti ir bent dviejų juostų tolimesnę V. Alanto gatvės atkarpą. Pasak D. Linkono, keturių juostų gatvė pareikalautų labai didelių investicijų, tad iš pradžių norima turėti bent siauresnę, susisiekimą gerinančią gatvę.

Komentarai

  • Kaip atrodo alkoholiku, apsileideliu ir nusikalteliu “bendriju“ gatves: siukslynai, kontrabanda, ne vietoje statomi automobiliai, rekaujancios girtos bobutes ir ju anukai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų